Wyszukaj treść

O firmie

Od małego warsztatu w Szwabii do średniej wielkości przedsiębiorstwa działającego na światowych rynkach – tak można
w kilku słowach opisać rozwój Grupy fischer od jej powstania w 1948 roku. Nasze rodzinne przedsiębiorstwo nigdy nie zapominało o swoich korzeniach: siedzibą firmy pozostaje niezmiennie Waldachtal-Tumlingen, miejscowość położona
w Północnym Schwarzwaldzie ok. 60 km na południowy zachód od Stuttgartu.

Charakterystyczną cechą firmy jest jej innowacyjność, która przejawia się nie tylko w tworzeniu nowych produktów, lecz także we wchodzeniu w nowe branże. Dziś firma jest reprezentowana na rynku w czterech sferach działalności: fischer Systemy Mocowania, fischer automotive systems, fischertechnik oraz fischer Consulting.

W grupie działają 46 spółki krajowe. Zakłady produkcyjne grupy są zlokalizowane w Argentynie, Brazylii, Chinach, Niemczech, Włoszech, Czechach i USA. W 2015 roku 4423 współpracowników firmy wypracowało na rynkach światowych skonsolidowany obrót o wartości 711 milionów euro.

Najmłodszą gałęzią działalności jestfischer Consulting – dział, który powstał dzięki wypracowanym przez firmę kompetencjom. fischer SystemProcesów (fPS), wprowadzony przez właściciela i długoletniego dyrektora generalnego firmy, Klausa Fischera (66), ma służyć ciągłemu doskonaleniu. Firma musi być elastyczna, efektywna i zawsze podporządkowana tworzeniu korzyści dla klientów.

Największy dział toSystemy Mocowań posiadający w swojej ofercie ponad 14 000 produktów. Do mocnych stron przedsiębiorstwa z całą pewnością należy pozycja lidera technologicznego w wielu istotnych obszarach techniki mocowań. Wyraźnie widać kontynuację trendu, który ponad 50 lat temu zapoczątkował założyciel firmy Artur Fischer swoim legendarnym wynalazkiem – nylonowym kołkiem rozporowym. Do dziś przedsiębiorstwo wyróżnia się niezwykle dużą liczbą zarejestrowanych patentów.

Dział Systemów Mocowań również w przyszłości będzie stanowił trzon Grupy fischer. Klaus Fischer dostrzega duże możliwości dalszej ekspansji tej gałęzi działalności zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym. Dział Systemy Mocowań może się pochwalić ofertą produktów perfekcyjnych pod względem technicznym, przeznaczonych dla szerokiego spektrum odbiorców, od majsterkowiczów, poprzez rzemieślników, po kluczowych partnerów firmy.

Kolejnym filarem działalności jest supernowoczesnydział motoryzacyjny w Horb, oferujący rozwiązania kinematyczne dla wszystkich dużych firm z branży samochodowej.

Zabawki produkowane pod marką fischertechnik stanowią idealne uzupełnienie oferty produktów. Klocki fischertechnik to klasyk w segmencie zabawek konstrukcyjnych. Te wysokiej jakości zabawki „Made in Germany” mają swoich fanów na całym świecie i zdobywają coraz większą popularność.

Partnerzy
©2001-2024 Sieć Budowlana Sp. z o.o., wszelkie prawa zastrzeżone. · Polityka prywatności RODO