Wyszukaj treść

Dospel Sp. z o.o.

ul. Główna 188
42-280 Częstochowa
dospel.com
Dospel Sp. z o.o.

Tel. +48 34 370 30 00 wew. 118, 117, 116

Fax +48 +48 34 360 97 00


O firmie

W Konopiskach / k Częstochowy Bogusław Myśliwiec otworzył mały zakład usługowy specjalizujący się w naprawach silników. Zakład szybko zdobył zaufanie klientów, właściciel postanowił, więc rozszerzyć profil działalności, początkowo o produkcję wanien galwanizacyjnych, prostowników i zgrzewarek, później żyrandoli mosiężnych. Krokiem milowym w rozwoju firmy było wejście na rynek produktów AGD. W 1980r. przedsiębiorstwo, jako jedno z pierwszych w Polsce, rozpoczęło produkcję lokówek elektrycznych. Wyroby rozprowadzane były do wszystkich rejonów kraju. Dynamiczne wkroczenie w ten segment rynku pozwolił na dalsze inwestycje i poszerzenie wachlarza produktów.

W 2000 roku Prezesem firmy zostaje Sebastian Myśliwiec. Dospel rozwija się w niewiarygodnie szybkim tempie, zostaje zakupiony kompleks w dzielnicy Gnaszyn w Częstochowie (budynki 2 dawnej fabryki tapet przy ul. Głównej - pow. 25 000 m ) w którego halach powstały 2 linie produktowe, które gwarantują wysoką jakość usług i produktów. Dospel Comfort oraz Dospel Professional oferują szeroki asortyment wentylatorów domowych, przemysłowych, zakończeń wentylacyjnych, systemów wentylacji z odzyskiem ciepła oraz central wentylacyjnoklimatyzacyjnych. Tym sposobem za rządów Prezesa Zarządu Sebastiana Myśliwiec firma posiada najszerszy wachlarz produktów spośród wszystkich firm w branży wentylacyjnej.

Dospel jest stabilną i prężnie rozwijającą się firmą - wciąż zdobywa nowych odbiorców i poszerza ofertę o nowe produkty. Produkty Dospel charakteryzują się bardzo wysoką jakością wykonania oraz atrakcyjną ceną. W dalszej części folderu przedstawimy Państwu szczegóły dotyczące asortymentu Dospel Comfort oraz Dospel Professional, nasze nowości oraz promocje. Zapraszamy!

Deklaracje zgodności, certyfikaty, instrukcje, cennik

Lista przedstawicieli handlowych

Oferta

Wentylatory domowe poprzez wspomaganie wentylacji grawitacyjnej, usuwają zużyte powietrze a wraz z nim nadmiar wilgoci oraz zanieczyszczenia wpływające niekorzystnie na nasze samopoczucie i stan zdrowia. Dostarczają użytkownikowi komfortu i podnoszą standard życia. Doskonale sprawdzają się we wszystkich pomieszczeniach biurowych, mieszkalnych i pomieszczeniach sanitarnych. Wysoka jakość i estetyka wykonania sprawiają, że pasują do każdego wnętrza stanowiąc jego estetyczne i gustowne wykończenie.

Wysokie wartości i szeroki zakres parametrów technicznych oraz nowoczesny i estetyczny wygląd sprawiają, iż wentylatory te znajdują zastosowanie zarówno w obiektach o charakterze użytkowym, jak i przemysłowym. Dostępne w ofercie firmy DOSPEL wentylatory przemysłowe znajdują zastosowanie w wentylacji budynków użyteczności publicznej, lokali handlowych, hal przemysłowych, magazynów a także budynków gospodarczych. Wentylatory mogą zostać wyposażone w regulator obrotów RN 300 lub RP 300, dzięki któremu z łatwością można dostosować pracę wentylatora do potrzeb użytkownika. Produkowane z silnikiem jednobiegowym.

Wentylatory kanałowe DOSPEL Comfort dzielimy na wentylatory kanałowe domowe i wentylatory kanałowe przemysłowe. Wentylatory kanałowe domowe przeznaczone są do efektywnego usuwania powietrza, a wraz z nim wilgoci, nieprzyjemnych zapachów czy roztoczy. Stosowane są do wspomagania wentylacji grawitacyjnej poprzez sieć kanałów wentylacyjnych o odpowiedniej średnicy. Wentylatory kanałowe nie wymagają częstych i szczegółowych przeglądów, nie rzadziej jednak niż raz do roku. Przystosowane są do pracy ciągłej Zaletami wentylatorów kanałowych DOSPEL jest ich cicha praca i wysoka wydajność. Produkowane z silnikami dwu i trzy-biegowymi.

Wentylatory dachowe stosowane są w wentylacji wywiewnej, nawiewnowywiewnej. Pionowy wyrzut powietrza daje możliwość ich montażu na powierzchniach dachowych. Wentylatory dachowe stosować można zarówno w pomieszczeniach użyteczności publicznej (sklepy, restauracje, bary), pomieszczeniach sanitarnych, jak i w lokalach mieszkalnych oraz obiektach przemysłowych (hale, magazyny, warsztaty, garaże).

Wentylatory kominkowe służą do rozprowadzania ciepłego powietrza do pomieszczeń za pomocą przewodów termofleks. Przystosowane są do ciągłej pracy dzięki specjalnie zaprojektowanej budowie i doskonałemu systemowi zabezpieczeń. Standardowo wyposażony jest w termostat umożliwiający płynną regulację temperatury załączania. Można również zastosować elektroniczny panel sterujący panel sterujący ERO 300, który kontroluje temperaturę powietrza nawiewanego i reguluje obrotami silnika w taki sposób, aby nagrzać powietrze w pomieszczeniach do wartości zadanej przez Użytkownika.

DOSPEL Comfort oferuje bogaty asortyment zakończeń wentylacyjnych, które umożliwiają stworzenie skutecznego systemu wymiany powietrza oraz stanowią dekoracyjne i estetyczne wykończenie systemów wentylacyjnych. Wywietrzniki ścienne i sufitowe służą do wentylacji nawiewnej i wywiewnej, są dekoracyjnym wykończeniem przewodu wentylacyjnego. Nasady kominowe służą do zwiększania przepustowości systemu a także chronią przed przedostaniem się odpadów atmosferycznych do budynku. Kratki kominkowe stanowią dekoracyjne i estetyczne wykończenia systemu kominkowego. Kratki drzwiowe osadzone są w skrzydle drzwiowych. Anemostaty stosowane są do skutecznej dystrybucji powietrza wewnątrz pomieszczenia.

DOSPEL System to kompleksowe rozwiązanie w zakresie wentylacji. Instalacje wentylacyjne służą do skutecznego odprowadzenia i doprowadzenia powietrza wentylacyjnego. Przeznaczony jest w szczególności do instalacji w budynkach mieszkalnych i biurowych. Części systemu są lekkie i łatwe w montażu, a wytrzymałość termiczna elementów wynosi 40°C. Przewody i kształtki DOSPEL System są niepalne. W ofercie dostępne są różnego rodzaju kształtki i elementy montażowe niezbędne do montażu instalacji wentylacyjnej. System wykonany jest z ABS(kształki i łączniki).

Akcesoria wentylacyjne obejmują szeroką gamę elementów pomocnych przy montażu systemów wentylacyjnych. W skład akcesoriów wchodzą elementy uszczelniające jak taśmy, opaski zaciskowe, przepustnice oraz filtry

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów DOSPEL Comfort proponuje Centrale Wentylacje z rekuperacją, które znajdują zastosowanie w budownictwie jednorodzinnym, budynkach biurowych małej przedsiębiorczości oraz w budynkach użyteczności publicznej. Niekwestionowaną zaletą central Dospel jest odzyskiwanie znacznej ilości ciepła z powietrza usuwanego z pomieszczeń. Do tego celu służy urządzenie jakim jest wymiennik ciepła, czyli rekuperator. DOSPEL Comfort w centralach OPTIMAL, LUNA stosuje wymiennik przeciwprądowy. Pozwala to na efektywniejszy, niż w przypadku wymiennika krzyżowego, sięgający 95% odzysk ciepła.

Nagrzewnice przeznaczone są do ogrzewania powietrza wentylacyjnego dostarczanego do pomieszczeń. Można je stosować w budynkach mieszkalnych, użyteczności publicznej oraz obiektach przemysłowych. Urządzenia zostały przystosowane do pracy z centralami wentylacyjnymi Dospel.

Przeznaczone do ogrzewania i wentylacji hal przemysłowych, warsztatów, pawilonów handlowych.

Maximus oraz GEJZER może pracować na powietrzu:
• obiegowym,
• mieszanym, powietrza świeżego i obiegowego, w przypadku zastosowania zestawu MIX

W przypadku dużych pomieszczeń zalecana jest współpraca kilku urządzeń. Dostępne są modele urządzenia:
• GEJZER I, Maximus 27 o maksymalnej mocy grzewczej 27 kW
• GEJZER II, Maximus 53 o maksymalnej mocy grzewczej 53 kW

Dodatkowe informacje

DOSPEL Sp. z o.o. to jeden z największych producentów urządzeń i systemów z zakresu wentylacji i klimatyzacji. DOSPEL Professional, będący częścią Grupy DOSPEL specjalizuje się w produkcji przemysłowych systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych. Ponad 30-letnie doświadczenie, wysoko wykwalifikowana kadra inżynierska oraz najwyższa jakość oferowanych produktów czyni z DOSPEL Professional solidnego i wiarygodnego partnera. Pozycja lidera na rynku krajowym oraz eksport do ponad 50 krajów na całym świecie potwierdza wiarygodność producenta, oferującego najbardziej zaawansowany technologicznie produkt w atrakcyjnej cenie.

SZKOLENIA I KONFERENCJJE DOSPEL

Dospel stawia na fachowość i profesjonalizm. W związku z tym prowadzi liczne szkolenia i konferencje dla projektantów, dystrybutorów i wykonawców. Do tej pory przeprowadziliśmy cykl szkoleń w kraju i za granicą, m.in. w: 
- Sankt Petersburg, Moskwa, Izhevsk, Mińsk, Rostow nad Donem, Praga, Gdańsk, Poznań, Katowice, Białystok, Wrocław, Warszawa oraz Częstochowa.

Film
Partnerzy
©2001-2024 Sieć Budowlana Sp. z o.o., wszelkie prawa zastrzeżone. · Polityka prywatności RODO