Przewodnik po dobrym projekcie z Robertem Koniecznym

Budowa domu to nie lada wyzwanie, ale jednocześnie spełnienie marzeń o swoim miejscu na ziemi, do którego będziemy codziennie wracać z wielką radością.

Gips szpachlowy Nida Duo – siła spoinowania i gładkość wykończenia w jednym

Gips szpachlowy Nida Duo jest idealnym produktem dla każdego wykonawcy. Ta wyjątkowa receptura łączy w sobie siłę i elastyczność gipsu szpachlowego oraz walory gładzi gipsowej, która pozostaje łatwa w obróbce i szlifowaniu.

Jak przygotować ścianę gk do tapetowania?

Efektowna i dobrze przyklejona tapeta z pewnością nada charakteru naszym pomieszczeniom. Jeśli zadbamy, by jej położenie było prawidłowe i estetyczne, będziemy mogli cieszyć się unikalnym wnętrzem przez lata. Jak zatem właściwie położyć tapetę na płytach gipsowo-kartonowych? Kluczem do tego zadania jest jak najlepsze przygotowanie podłoża.

Czas to pieniądz, czyli jak tynkować szybciej?

Stosowanie tynków cementowo-wapiennych to bardzo popularny sposób wykańczania ścian i sufitów. Produkty posiadają wiele zalet, a dzięki rozwijającej się technologii, prace tynkarskie można przeprowadzić w naprawdę ekspresowym tempie. Zobacz, jak to zrobić!

Poradnik: Jak wykonać wnękę okna dachowego?

Wnęka na okno dachowe powinna zostać wykończona nie tylko estetycznie, ale przede wszystkim fachowo. Aby uzyskać funkcjonalną wnękę dla okna dachowego, należy zadbać o szereg istotnych elementów. Poniżej przedstawiono najważniejsze kwestie wykańczania tej części poddasza.

Nida Poddasze – Zabudowa poddasza a wymagania przeciwpożarowe

Każdy projekt, który tworzysz, w tym przede wszystkim mieszkalne poddasza użytkowe, powinien być w pełni zgodny z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z § 219 ust. 2 Warunków Technicznych.

Zabezpieczenie i montaż narożników ścian

Narożniki ścian wykonanych z płyt gipsowo-kartonowych są narażone na częste uszkodzenia. Dlatego warto w pracach wykończeniowych poświęcić więcej czasu na ich właściwe zabezpieczenie, aby w przyszłości uniknąć prac związanych z naprawą.

Ile kosztuje ocieplenie domu wełną skalną i dlaczego warto to zrobić?

  W dobrze ocieplonym wełną skalną domu odczujesz latem przyjemny chłód, natomiast zimą – ciepło. Zapewnisz sobie ochronę przed ogniem, wilgocią i hałasem z zewnątrz. Inwestując w produkty z wełny skalnej, wybierzesz trwałe rozwiązania na lata! Zadbasz również o swój budżet domowy, dzięki niższym rachunkom za ogrzewanie.

Montaż drzwi w ściance g-k

Podział pomieszczenia za pomocą ścianki działowej z płyt gipsowo-kartonowych wiąże się zazwyczaj z koniecznością zamontowania w niej drzwi wewnętrznych.

6 powodów, dla których warto stosować tynki cementowo-wapienne

Czas mija nieubłaganie, a tradycyjne tynki wciąż cieszą się ogromną popularnością – zarówno wśród fachowców zajmujących się wykańczaniem ścian, jak i samych inwestorów. Co sprawia, że tak długo utrzymują się na topie? Trwałość to tylko początek długiej listy zalet tego rozwiązania. Sprawdź, czy znasz je wszystkie

Nowy obowiązek dla inwestorów instalacji fotowoltaicznych. Sprawdź, czego dotyczą zmiany

Wraz ze zmianami wprowadzonymi w ustawie regulującej prawo budowlane wejdą nowe wytyczne dotyczące montażu instalacji fotowoltaicznej o mocy znamionowej większej niż 6,5 kW. Od 19 września inwestorzy planujący zakup instalacji będą musieli uzgodnić swój projekt z rzeczoznawcą do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych. 

Nowe drzwi zewnętrzne firmy Hörmann – krok po kroku Szybka wymiana drzwi przez autoryzowanego partnera

Zła izolacja cieplna, niedostateczne zabezpieczenia przeciwwłamaniowe, brak komfortu użytkowania czy po prostu nieatrakcyjny wygląd – wiele może być przyczyn, z powodu których decydujemy się na wymianę starych drzwi wejściowych do domu. Decyzja o wymianie drzwi zewnętrznych - to jedno, ich wybór - to drugie. W tym pomóc może autoryzowany partner…

Jak zabezpieczyć instalację fotowoltaiczną przed piorunami?

Właściwie zaprojektowana instalacja fotowoltaiczna zamontowana i sprawdzona przez eksperta działa praktycznie bezobsługowo. Taka inwestycja działa przez wiele lat i pozwala użytkownikowi zaoszczędzić na rachunkach za prąd.

Czy warto połączyć instalację pompy ciepła z kolektorami słonecznymi?

Ciągły rozwój technologiczny pozwala na stosowanie innowacyjnych rozwiązań grzewczych, które nie mają szkodliwego wpływu na środowisko.

Budowa ścianki działowej z płyt gipsowych - 16 kroków

Przed budową ścianki działowej z płyt gipsowo-kartonowych należy przeanalizować warunki, które ścianka musi spełniać.

Jak urządzić pokój dla dziecka z Jedynką?

Pokój dla dziecka powinien pobudzać wyobraźnię i stwarzać pole do nieskrępowanej zabawy. Przede wszystkim jednak musi być funkcjonalny. Jak uzyskać taki efekt?

Inspiracje: wykończanie łazienki i kuchni płytami gipsowymi

Wykończenie łazienki oraz kuchni wymaga zwrócenia szczególnej uwagi na wybór odpowiednich materiałów budowlanych. Wszystko przez podwyższoną wilgotność powietrza, która potrafi zniweczyć nawet najbardziej starannie wykonane prace remontowe.

Przykłady realizacji: Świetlica gminna Opacz-Kolonia

Świetlicę wzniesiono w technologii, która nie wymagała organizacji ogromnego placu budowy i pozwoliła na błyskawiczną realizację inwestycji. Umożliwiło to osiągnięcie dużych rozpiętości przekryć oraz maksymalną elastyczność wnętrz.

Wiosna – najlepszy czas na termomodernizację!

Wiosenna aura już na dobre zagościła w Polsce, co oznacza, że skończył się sezon grzewczy i rozpoczął… sezon remontowy! Wiosna to idealny czas na przeprowadzenie zarówno małej zmiany, jak i większej rewolucji domu – według badań Grupy Okazje, 38% Polaków ma już konkretne zamiary remontowe na wiosnę, a 34% wyraża…

Jak stworzyć barwny kącik dla noworodka z Beckers?

  Narodziny dziecka dla każdego rodzica są jednym z ważniejszych momentów w życiu. W natłoku przygotowań do nowej roli warto pamiętać, by w domu zadbać o odpowiednią przestrzeń dla maluszka. Z farbami Beckers będzie to barwne zadanie, które przyjemnie wypełni czas oczekiwania na przyjście na świat nowego członka rodziny.
Sieć Budowlana na Facebooku Sieć Budowlana na Twitterze Kanał Sieci Budowlanej na YouTube
Sieć Budowlana.pl Sp. z o.o.
ul. Rzemieślnicza 1, 30-363 Kraków | NIP PL 6793006347

tel.: +48 12 262 92 84, fax.: +48 12 262 92 84
Konto: mBank S.A. oddział Korporacyjny Kraków | PL 83 1140 1081 0000 4266 4600 1001
KRS 0000329195 | Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia XI Wydział Gospodarczy w Krakowie
©2010-2021 SiecBudowlana.pl Wszelkie prawa zastrzeżone
Polityka prywatności | RODO