Wyszukaj treść

Baumit Sp. z o.o.

www.baumit.pl
Baumit Sp. z o.o.

O firmie

Marka Baumit powstała w 1988 roku i należy do austriackiego koncernu Schmid Industrie Holding. Od wielu lat należy do grona do najbardziej znanych i cenionych brandów na międzynarodowej scenie budowlanej. Jej przedstawicielstwa handlowe, filie i zakłady produkcyjne można znaleźć w 23 krajach Europy. W Polsce już od 30 lat wspólnie z naszymi partnerami dokładamy starań, by ludzie mieszkali w przyjaznych dla zdrowia, energooszczędnych i pięknych domach. Dlatego w swojej ofercie posiadamy zarówno rozwiązania, które nie tylko pozwalają urzeczywistniać najśmielsze wizje projektowe, lecz także poprawiają mikroklimat wnętrz czy zmniejszają zapotrzebowanie budynku na energię. Co dokładnie? Przede wszystkim produkty elewacyjne, kompletne systemy ociepleń, tynki maszynowe gipsowe i cementowo-wapienne, jastrychy, zaprawy budowlane, produkty do renowacji zabytków oraz produkty do układania płytek.

Naszą podstawową działalność realizują nieprzerwanie trzy zakłady produkcyjne: w Łowiczu, Pobiedziskach k. Poznania oraz Bełchatowie.

Baumit to synonim postępu technologicznego. Każdego roku stale rozwijamy swoją ofertę, udostępniając architektom, inwestorom i wykonawcom nowoczesne rozwiązania, niejednokrotnie otwierające przed architektami, inwestorami i wykonawcami nowe możliwości. Przykładów przytaczać można wiele. Wystarczy wspomnieć choćby tynk mineralny w podstaci gotowej do użycia asty Baumit CrystalTop, tynk modelowany Baumit CreativTop, umożliwiający kreowanie najrozmaitszych struktur na elewacji czy system pokrycia ścian wewnętrznych Baumit Ionit, który oczyszcza powietrze z zanieczyszczeń i reguluje wilgotność w pomieszczeniach.

Bycie w czołówce zobowiązuje i to na różnych płaszczyznach, dlatego dziesięć lat temu zainicjowaliśmy projekt Baumit Viva, w ramach którego stworzyliśmy największy w Europie park badawczy materiałów budowlanych, gdzie poddaje się ocenie m.in. wpływ różnych rozwiązań i technologii na samopoczucie mieszkańców. Ponad 5 milionów zebranych i przeanalizowanych danych pomiarowych pozwala z całą pewnością stwierdzić, że na zdrowe mieszkanie największy wpływ mają: ocieplenie ścian zewnętrznych, wykończenie ścian wewnętrznych kształtujące klimat wnętrz oraz solidna i masywna konstrukcja, zapewniająca stabilność warunków w pomieszczeniach.

To, co nas wyróżnia, to nie tylko nowoczesne produkty i technologie, regularnie pojawiające się w projektach budowlanych, lecz również skupiające wielu uczestników ogólnopolskie wydarzenia, w tym m.in. zainicjowany w 2007 r. konkurs architektoniczny Fasada Roku, oraz jego międzynarodowa odsłona Baumit Life Challenge, których ideą jest docenienie elewacji jako elementu wpływającego nie tylko na atrakacyjność budynku, lecz także jego okolicy. Z pełnym przekonaniem od lat angażujemy się w akcje prospołeczne, szczególnie te wspierające kreatywność oraz prawidłowy rozwój najmłodszych, jak również te związane z propagowaniem sportu, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Przykładami są takie akcje jak Bauit Kolorowe Emocje, Baumit ColorLove Przedszkole, Baumit Junior Soccer czy Baumit Parasol Cup. Bo firma spełniona to firma dbająca nie tylko o wynik finansowy, lecz także odpowiedzialna za otoczenie, w którym funkcjonuje.

Partnerzy
©2001-2024 Sieć Budowlana Sp. z o.o., wszelkie prawa zastrzeżone. · Polityka prywatności RODO