Wyszukaj treść

Knauf Insulation Sp. z o.o.

www.knaufinsulation.pl
Knauf Insulation Sp. z o.o.

O firmie

irma Kanuf Insulation oferując szeroki asortyment produktów izolacyjnych jest najszybciej rozwijającym się producentem izolacji na świecie. Będąc częścią grupy Knauf, Knauf Insulation reprezentuje jedną z najbardziej szanowanych i nowoczesnych marek w branży izolacyjnej na świecie. Mając zakłady produkcyjne w Europie, Rosji, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, roczny przychód ze sprzedaży przekracza 1 miliard Euro. Firma zatrudnia 5000 pracowników w ponad 35 krajach i ma ponad 30 zakładów produkcyjnych na całym świecie. Paleta produktów zaspokaja rosnące zapotrzebowanie na wydajność energetyczną i wysokie właściwości akustyczne w nowych i istniejących już domach, budynkach prywatnych i w kompleksach przemysłowych.

W swojej ofercie firma ma szeroki asortyment produktów: naturalną wełnę mineralną w ECOSE® Technology, wełnę mineralną kamienną, wełnę drzewną Heraklith®, które zapewniają izolację cieplną, izolację akustyczną, ochronę przeciwpożarową budynków. Knauf Insulation jest zaangażowany w zrównoważony rozwój i ochronę środowiska produkując wyroby z przetworzonych materiałów. Firma aktywnie promuje zwiększenie efektywności energetycznej budynków poprzez wykorzystanie innowacyjnych materiałów izolacyjnych. Przykładem takich działań jest np. wprowadzenie naturalnej wełny mineralnej nowej generacji produkowanej w ECOSE® Technology.

ECOSE Technology

ECOSE® Technology to innowacyjna, wolna od formaldehydu biotechnologia łączenia włókien, bazująca na szybko odnawialnych surowcach zamiast ropopochodnych substancji chemicznych. Dzięki obniżonej energii skumulowanej, wpływa na doskonałą charakterystykę środowiskową produktu i przyczynia się do polepszenia stanu środowiska i rozwoju zrównoważonego w budownictwie.

Partnerzy
©2001-2024 Sieć Budowlana Sp. z o.o., wszelkie prawa zastrzeżone. · Polityka prywatności RODO