środa, 01 listopad 2017 19:27

Komfortowe ciepło i dobra energia w krakowskim Domu Dziecka

Komfortowe ciepło i dobra energia w krakowskim Domu Dziecka

Trwa termomodernizacja placówki oświatowo–wychowawczej dla matek z małymi dziećmi, której od ponad dekady pomaga Termo Organika, największy producent styropianu oraz Kompletnego Systemu Ociepleń. Omenaa Mensah, ambasadorka Termo Organiki odwiedziła podopiecznych krakowskiego Domu Dziecka i osobiście sprawdziła postęp prac.

Ponad 1000 m2 kompletnego ocieplenia materiałami lidera rynku

Omenaa Mensah po raz kolejny w tym roku spotkała się z młodymi mamami oraz ich pociechami. Krakowski ośrodek mieszczący się na ul. Pod Kopcem to miejsce nie tylko dla dzieci, ale także dla samotnych, nieletnich matek.

- Każdy niedocieplony budynek to nie tylko wysokie rachunki, ale także nieprzyjemny chłód, który przekłada się na brak komfortu mieszkańców, w tym wypadku mam i ich dzieci. Dlatego cieszę się, że podopieczni ośrodka będą mieć nie tylko tej zimy, ale i przez następne lata po prostu ciepłe i sprzyjające pozytywnej atmosferze warunki. Warto podkreślić, że termomodernizacja ośrodka jest przeprowadzana z wykorzystaniem najwyższej jakości Kompletnego Systemu Ociepleń od Termo Organiki, a na ściany zostanie położna aż 15 cm warstwa styropianu Galaxy Fasada – mówi Omenaa Mensah. – Cieszę się, że mogłam ponownie spotkać te wspaniałe kobiety i ich cudowne dzieci. Mamy, które poznałam są bardzo silne i odważne. Mimo trudnej sytuacji osobistej nie poddają się i dążą do swoich celów. Za każdą z nich trzymam bardzo mocno kciuki. W ośrodku mają coraz lepsze warunki. W pierwszej połowie roku udało nam się wspólnie pomalować jego pomieszczenia, jestem dumna że mogę być częścią tych zmian.

Krakowski ośrodek charakteryzuje rodzinna atmosfera, która pozwala na prawidłowy rozwój wychowanków. Każdego dnia dzieci mają zapewnioną profesjonalną opiekę, by młode mamy mogły w tym czasie chodzić do szkoły.

Stała, konsekwentna pomoc

Termo Organika z krakowską placówką wychowawczą związana jest od 12 lat. Firma w 2004 roku wprowadziła w życie skuteczny model generowania pieniędzy na rzecz stałej pomocy charytatywnej.

- Rokrocznie z każdego metra sześciennego styropianu przekazujemy 1 grosz na pomoc potrzebującym dzieciom. Sprzedaż kliku milionów paczek styropianu Termo Organiki zapewnia zebranie całkiem sporej kwoty pieniędzy, która corocznie wspiera trzy ośrodki społeczne na terenie kraju: w Krakowie, Mielcu i Stoku Lackim - mówi Witold Rams, wiceprezes Termo Organiki –  Termo Organikę z Omeną połączyły wspólne cele,  m.in. pomocy najbardziej potrzebującym. Cieszymy się, że nasza ambasadorka zechciała zaangażować swoją energię w pomoc jednemu z ośrodków, którymi się opiekujemy.

Termo Organika i Omenaa Mensah w ramach kooperacji zajmują się również popularyzacją budownictwa energooszczędnego. Firma pomaga także w realizacji projektu fundacji Omenaa Foundation, która w tym roku rozpoczęła  budowę szkoły dla dzieci ulicy w Ghanie. 

Sieć Budowlana na Facebooku Sieć Budowlana na Twitterze Kanał Sieci Budowlanej na YouTube
Sieć Budowlana.pl Sp. z o.o.
ul. Rzemieślnicza 1, 30-363 Kraków | NIP PL 6793006347

tel.: +48 12 262 92 84, fax.: +48 12 262 92 84
Konto: mBank S.A. oddział Korporacyjny Kraków | PL 83 1140 1081 0000 4266 4600 1001
KRS 0000329195 | Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia XI Wydział Gospodarczy w Krakowie
©2010-2022 SiecBudowlana.pl Wszelkie prawa zastrzeżone
Polityka prywatności | RODO