Zadbaj o swoje otoczenie

Zadbaj o swoje otoczenie

Newsroom | czwartek, 19-03-2020

Eksperci apelują, aby w czasie powszechnej pandemii koronawirusa COVID-19 zachować wszelkie działania zorientowane na higienę.

Nie bagatelizujmy sprawy i zachowajmy wszelkie środki ostrożności. Dbając o swoje otoczenie, dbasz jednocześnie o całe społeczeństwo. W sytuacjach zagrożenia epidemicznego odpowiedzialność zbiorowa ma szczególne znaczenie.

Częste mycie rąk to absolutna podstawa. Starajmy się unikać kontaktu rąk z twarzą. Bezpośrednie dotykanie się po twarzy sprawia, że szanse przedostania się wirusa do naszego organizmu znacznie wzrastają. Kolejnym ważnym aspektem jest unikanie zatłoczonych miejsc. Zachowanie 2m odległości między ludźmi sprawia, że znacznie zmniejszamy szanse na przeniesienie się wirusa. W sytuacji gdy mamy taką możliwość - zostańmy w domu.

Eksperci polecają, aby w miarę możliwości nie dotykać rękoma miejsc często używanych. W praktyce oznacza to, abyśmy drzwi otwierali łokciem, przyciski wind czy domofonów przyciskali przez rękawiczkę lub chusteczkę higieniczną. Takie prewencyjne środki ostrożności są niezwykle ważne, aby zminimalizować możliwość przedostania się wirusów do naszego ciała.

Warto zaopatrzyć się również w produkty, które zawierają w swoim składzie izopropanol lub etanol. Produkty, które zawierają te składniki idealnie czyszczą powierzchnie z którymi wiele osób ma bezpośredni kontakt. Doskonale nadają się do czyszczenia m.in. klamek, uchwytów, poręczy schodów, przycisków do wind i domofonów, a nawet klawiatur i myszy komputerowych. Produkty, które w swoim składzie zawierają izopropanol lub etanol to m.in. Denatural, Denaturat i Izopropanol firmy Dragon Poland.

W tym trudnym czasie wyjątkowo zwracajmy uwagę na higienę, unikajmy spotkań zarówno tych towarzyskich jak i społecznych, a może na majówkę uda się nam bez obaw rozpalić grilla w gronie przyjaciół.