wtorek, 06 lipiec 2021 14:43

Termo Organika z certyfikatem czystości mikrobiologicznej

Termo Organika z certyfikatem czystości mikrobiologicznej

Największy producent styropianu oraz kompletnego systemu ociepleń otrzymał 24 czerwca br. pierwszy w Polsce Certyfikat Czystości Mikrobiologicznej wydany przez Łukasiewicz - Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych (Łukasiewicz - ICiMB).

Instytut docenił standard produkcji farb i tynków obowiązujący w zakładzie produkcyjnym chemii budowlanej. Wyprodukowane z zachowaniem wysokich standardów higienicznych farby i tynki to produkty najwyższej klasy, a ich zastosowanie w systemie ociepleń budynku gwarantuje trwałość i estetyczny wygląd elewacji przez dekady.

Uzyskanie Certyfikatu Łukasiewicz - ICiMB poprzedziło kilka szczegółowych audytów, które odbywały się w kilkutygodniowych odstępach. W trakcie inspekcji pobierano m.in. próby z linii technologicznej, w tym z powierzchni urządzeń, instalacji, zaworów i opakowań w celu oceny czystości. Certyfikat potwierdza, że w fabryce Termo Organiki zachowane są najwyższe standardy w obszarze czystości produkcji.

Super czystość, super elewacja domu

Tynki i farby stosowane w kompletnych systemach ociepleń stanowią zewnętrzną warstwę elewacji narażoną na niekorzystne warunki atmosferyczne. Te produkowane przez Termo Organikę cechują wyjątkowe właściwości fizykochemiczne wpływające na trwałość i jakość elewacji.

- Tynki i farby z czystych linii produkcyjnych Termo Organiki są wyjątkowo odporne na warunki atmosferyczne oraz korozję biologiczną, wykazują zwiększoną odporność na promieniowanie UV dzięki czemu są bardziej  odporne na blaknięcie. Posiadają również lepsze właściwości mechaniczne. Swoje unikatowe właściwości zawdzięczają między innymi temu, że cały proces produkcji odbywa się zachowaniem wysokiego poziomu czystości biologicznej – mówi Dariusz Łazęcki, dyrektor ds. Rozwoju i Jakości Termo Organika.

Zachowanie czystości w trakcie produkcji nabiera coraz większego znaczenia również ze względu na zaostrzające się przepisy co do możliwości stosowania niektórych rozwiązań zabezpieczających elewację przed agresją mikrobiologiczną. Z całego procesu należy więc wyeliminować wszystkie rzeczywiste i potencjalne możliwości zanieczyszczenia produktu.

- Uzyskany certyfikat jest dla producenta potwierdzeniem zachowania wysokich standardów w obszarze czystości produkcji oraz daje klientom pewność, że produkty Termo Organiki są wolne od zanieczyszczeń mikrobiologicznych, co w praktyce wpływa na ich trwałość i bezpieczeństwo w długim okresie życia – mówi Paweł Pichniarczyk, dyrektor Łukasiewicz - Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych.

Utrzymanie certyfikatu wiąże się z pozytywnymi wynikami kolejnych systematycznych audytów.

Więcej informacji na stronie: www.termoorganika.pl

 

Sieć Budowlana na Facebooku Sieć Budowlana na Twitterze Kanał Sieci Budowlanej na YouTube
Sieć Budowlana.pl Sp. z o.o.
ul. Rzemieślnicza 1, 30-363 Kraków | NIP PL 6793006347

tel.: +48 12 262 92 84, fax.: +48 12 262 92 84
Konto: mBank S.A. oddział Korporacyjny Kraków | PL 83 1140 1081 0000 4266 4600 1001
KRS 0000329195 | Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia XI Wydział Gospodarczy w Krakowie
©2010-2021 SiecBudowlana.pl Wszelkie prawa zastrzeżone
Polityka prywatności | RODO