poniedziałek, 24 maj 2021 18:20

Pompa ciepła - czy warto się na nią decydować?

Pompa ciepła - czy warto się na nią decydować?

Nie ulega wątpliwości, że ekologiczne systemy grzewcze to idealna alternatywa dla tradycyjnych rozwiązań, które przyczyniają się do pogorszenia jakości powietrza.

W trosce o nasze zdrowie i zmniejszenie kosztów ogrzewania marka Baxi zaprojektowała urządzenie, które zapewni komfort cieplny w każdych warunkach. Czym zatem wyróżnia się pompa ciepła Auriga marki Baxi?

Ekonomiczne i niezawodne rozwiązanie

Nowa inwerterowa pompa ciepła Auriga powietrze-woda to rozwiązanie typu monoblok z zasilaniem jedno- i trójfazowym. Szereg charakteryzuje się łatwym i prostym montażem. Ponadto dyspozycyjne ciśnienie statyczne pompy obiegowej pozwala na montaż urządzenia w dużych instalacjach, aby pokonać większe odległości do miejsca odbioru ciepła lub montaż urządzenia w połączeniu z jednym lub kilkoma klimakonwektorami.

Właściwości pompy ciepła Auriga:

  • Pompa ciepła typu monoblok dla ogrzewania, chłodzenia i wytwarzania c.w.u.
  • Czysta energia z natury
  • Szeroki zakres pracy: grzanie od -25°C, chłodzenie do +46°C
  • Maksymalna oszczędność i efektywność energetyczna
  • Możliwość połączenia z instalacją solarną lub kotłem
  • Cicha praca i prosty montaż
  • Solidne urządzenie przy wymagających instalacjach
  • Panel zdalnego sterowania
  • Oznakowanie energetyczne ErP

Planując remont zakładający zwiększenie energooszczędności budynku poprzez zmianę sposobu ogrzewania, dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie powietrznej pompy ciepła, której konstrukcja daje możliwość współpracy z istniejącymi już źródłami ciepła. Jej zaletą jest szybki montaż oraz smukła budowa urządzenia. Tego typu system pozwoli ograniczyć wysokość rachunków oraz zagwarantuje domownikom wysoki komfort użytkowania. Korzystając z odnawialnych źródeł energii otrzymujemy niskie koszty ogrzewania. Poza wydatkiem na zakup pompy ciepła nie ponosi się niemal żadnych dodatkowych opłat związanych z eksploatacją tych urządzeń grzewczych - płaci się jedynie za zasilanie urządzenia prądem. Sama pompa ciepła obniża koszty ogrzewania - w stosunku do spalania gazu lub oleju opałowego o ponad 50%.

Komfort użytkowania w każdych warunkach

To kompleksowe rozwiązanie od marki Baxi sprawdzi się w każdych warunkach, a także posłuży przez wiele lat, gdyż spełnia najnowsze wymogi Wytycznych Technicznych 2021. Pompa ciepła posiada nowoczesny tryb eco z podwójną nastawą wartości zadanej oraz dwa poziomy pracy cichej. Dodatkowo, by zaoszczędzić na opłatach, kiedy nikogo nie ma w domu można ustawić specjalny program urlopowy, który ograniczy pracę do niezbędnego minimum. Auriga od marki Baxi posiada specjalne zabezpieczenie przeciw zamarzaniu i regulacji c.w.u.. Na koniec ustawionego wcześniej okresu urządzenie przeprowadza dezynfekcję termiczną, co pozwala usunąć bakterie Legionelli. Prosta obsługa i energooszczędna konstrukcja gwarantuje 100% satysfakcji. Nowa formuła pompy ciepła Auriga sprawdzi się zarówno zimą, jak i latem w każdym typie zabudowy. To kompaktowe urządzenie, dzięki możliwości podłączenia podgrzewacza zapewnia stały dostęp do ciepłej wody oraz jest dopasowane do programu PROSUMENT i Czyste Powietrze.

Sieć Budowlana na Facebooku Sieć Budowlana na Twitterze Kanał Sieci Budowlanej na YouTube
Sieć Budowlana.pl Sp. z o.o.
ul. Rzemieślnicza 1, 30-363 Kraków | NIP PL 6793006347

tel.: +48 12 262 92 84, fax.: +48 12 262 92 84
Konto: mBank S.A. oddział Korporacyjny Kraków | PL 83 1140 1081 0000 4266 4600 1001
KRS 0000329195 | Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia XI Wydział Gospodarczy w Krakowie
©2010-2021 SiecBudowlana.pl Wszelkie prawa zastrzeżone
Polityka prywatności | RODO