Wyszukaj treść
Modne obłości w aranżacji wnętrz

Porady | wtorek, 19-03-2024

Modne obłości w aranżacji wnętrz

Zaoblone formy to jeden z najgorętszych hitów wnętrzarskich ostatnich sezonów.

Świetnie odnalazły się w świecie designu i szybko podbiły serca polskich miłośników wnętrz. Zastąpiły proste kąty, które stały się poniekąd passe, a aranżacjom nadały łagodność i wyznaczyły subtelny styl dekoracji.

Łagodne, opływowe kształty wprowadzają do wystroju lekkość i budują przyjemny klimat we wnętrzach. Na dobre rozgościły się więc w aranżacjach, bardzo dobrze wpisując się w aktualne trendy. Są na tyle uniwersalne, że z łatwością odnajdują się w każdej przestrzeni, niezależnie czy jest to salon, kuchnia czy łazienka.

Zaoblenia wyjątkowo harmonizują z dyskretnymi, pastelowymi tonami. W zestawieniu z beżem, jak np. Uniwersalny Beż z palety Dekoral Effect 3in1, powstaje pełne naturalności wnętrze, w którym z łatwością można poczuć się domowo i swobodnie. Przeciwwagę dla subtelnej scenerii można stworzyć za pomocą wyrazistego kolorystycznego akcentu, który dodaje aranżacji szczyptę energii. Dobranym towarzystwem dla opływowych form są również rośliny. Zarówno te doniczkowe, jak i cięte umieszczone w dopasowanych formą wazonach, podbiją przyjemną, niewymuszoną aurę wystroju.

Krągłości potrafią też wprawnie tonować surowość wystroju. Podczas gdy ściany pomalowane farbą Dekoral Moc Koloru w odcieniu Szary klasyczny nadają pomieszczeniu nieco oficjalny, chłodny wygląd, owalne kształty z wyczuciem zmiękczają aranżację. Za sprawą dyskretnych złoceń salon nabiera zaś ciepłej elegancji.

Więcej pomysłów na aranżacje wnętrz można znaleźć się na stronie: Inspiracje kolorystyczne (dekoral.pl).

©2001-2024 Sieć Budowlana Sp. z o.o., wszelkie prawa zastrzeżone. · Polityka prywatności RODO