wtorek, 27 październik 2020 19:16

Ile kosztuje ocieplenie domu wełną skalną i dlaczego warto to zrobić?

Ile kosztuje ocieplenie domu wełną skalną i dlaczego warto to zrobić?

 

W dobrze ocieplonym wełną skalną domu odczujesz latem przyjemny chłód, natomiast zimą ciepło. Zapewnisz sobie ochronę przed ogniem, wilgocią i hałasem z zewnątrz. Inwestując w produkty z wełny skalnej, wybierzesz trwałe rozwiązania na lata! Zadbasz również o swój budżet domowy, dzięki niższym rachunkom za ogrzewanie.

Dowiedz się, ile kosztuje taka inwestycja i poznaj korzyści wynikające z użycia wełny skalnej do ocieplenia domu.

Od czego zależy cena produktów izolacyjnych?

Cena każdego materiału izolacyjnego jest uzależniona od jakości i parametrów termicznych oraz grubości. Im wartość współczynnika jest mniejsza, tym lepsze są właściwości izolacyjne ściany czy dachu zatrzymasz w domu więcej ciepła. Warto w takim wypadku postawić na materiały znanych marek, ponieważ oprócz doskonałych parametrów izolacyjnych posiadają dobrą jakość i wiele zalet, dzięki którym będziesz żył w komfortowych warunkach.

Materiały dodatkowe i koszt montażu

Przy szacowaniu kosztów izolacji należy uwzględnić również takie wydatki jak: koszt zakupu poszczególnych materiałów np. dla izolacji ścian zewnętrznych - tynków, zapraw, siatek, czy łączników mechanicznych oraz cenę samej robocizny, która może wynosić około 60 zł za metr kwadratowy. Na koszt wykonania całego ocieplenia wpływają też rodzaj i grubość tynku, którym zostanie wykończona elewacja.

Średnia cena wykonania izolacji wełną skalną

Średnia cena wykonania izolacji ściany zewnętrznej opartej na wełnie skalnej, wliczając materiały i robociznę, oscyluje w granicach od około 180 zł do około 210 zł za metr kwadratowy (w zależności od regionu w jakim realizowana jest inwestycja).

Łatwo ze Standardem ROCKWOOL

By ułatwić proces termoizolacji domu, producenci materiałów izolacyjnych tacy jak ROCKWOOL proponują swoim klientom gotowe rozwiązania. Przykładem jest tak zwany Standard ROCKWOOL sprawdzone, poparte obliczeniami propozycje konkretnych produktów wraz z doborem grubości izolacji do zastosowania w poszczególnych typach konstrukcji takich jak: ściany dwuwarstwowe, ściany szkieletowe, podłogi, poddasza i stropodachy, ściany działowe, a także kominki.

Oszczędności w portfelu i komfort w pomieszczeniach przez 55 lat!

Cena nie powinna stanowić decydującego kryterium przy wyborze materiału termoizolacyjnego. Istnieje szereg korzyści, które zyskasz dzięki zastosowaniu produktów ze skalnej wełny. Przede wszystkim taka izolacja jest trwała! Będzie ci służyła przez długi okres czasu, nie powodując konieczności remontów. Wełna skalna zachowuje swoje parametry nawet do 55 lat, nie zmienia swoich wymiarów, a także nie utlenia się, dzięki czemu nie powstają mostki termiczne, którymi ulatnia się ciepło z domu. Zmniejsza ponadto straty ciepła, ograniczając zapotrzebowanie budynku na energię do ogrzewania i zapewnia lepszą izolację akustyczną budynku (jest to materiał włóknisty o bardzo dobrym pochłanianiu dźwięków). Jako materiał całkowicie niepalny zapobiega rozprzestrzenianiu się ognia w razie pożaru, podnosząc tym samym odporność ogniową ścian i poprawiając bezpieczeństwo pożarowe całego domu. Wełna skalna jest paroprzepuszczalna, dlatego też zwiększa potencjał osuszania budynku z wilgoci technologicznej (wbudowanej) i wytwarzanej podczas codziennych czynności domowych kąpieli, suszenia odzieży, gotowania i innych. Ściany ocieplone wełną skalną schną około 4 razy szybciej niż ściany ocieplone sztucznymi materiałami izolacyjnymi. Wełna skalna (przepuszczając parę wodną) zapewnia zdrowy mikroklimat wewnątrz pomieszczeń. Ściany są zdrowe, a Ty mieszkasz w domu o korzystnym mikroklimacie w pomieszczeniach, bez grzybów i pleśni. A wszystko to może być Twoją zasługą, bo ten materiał termoizolacyjny możesz zamontować samodzielnie szybko i łatwo!

Niezmienność parametrów termicznych zapewni Ci stałe, realne zyski na ogrzewaniu przez cały okres użytkowania budynku. Dzięki doskonałej termoizolacyjności wełny skalnej możesz oszczędzić nawet do 90% energii zużywanej na ogrzewanie lub chłodzenie pomieszczeń, zarówno w nowych, jak i w remontowanych obiektach.

 

Sieć Budowlana na Facebooku Sieć Budowlana na Twitterze Kanał Sieci Budowlanej na YouTube
Sieć Budowlana.pl Sp. z o.o.
ul. Rzemieślnicza 1, 30-363 Kraków | NIP PL 6793006347

tel.: +48 12 262 92 84, fax.: +48 12 262 92 84
Konto: mBank S.A. oddział Korporacyjny Kraków | PL 83 1140 1081 0000 4266 4600 1001
KRS 0000329195 | Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia XI Wydział Gospodarczy w Krakowie
©2010-2021 SiecBudowlana.pl Wszelkie prawa zastrzeżone
Polityka prywatności | RODO