Wyszukaj treść

Mercus Bis Sp. z o.o. PHU

ul. Kosiarzy 7
30-731 Kraków
www.mercusbis.pl
Mercus Bis Sp. z o.o. PHU

Tel. +48 12 278 34 33

Fax +48 +48 12 278 34 33

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


O firmie

Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe „Mercus Bis” Sp. z o.o. powstało w roku 1999. Swoją działalność rozpoczynało w Dąbrowie Górniczej obejmując swym zasięgiem region Zagłębia jak i Śląska. W założeniach statutowych przedmiotem działalności miał być obrót hurtowy materiałami budowlanymi (na zasadzie kompleksowej obsługi przedsięwzięć inwestycyjnych) oraz sprzedaż mebli, artykułów gospodarstwa domowego, wyposażenia mieszkań i wszelkich materiałów z zakresu remontu lokali mieszkalnych. Cele te miały być realizowane w sieci pawilonów handlowych zlokalizowanych w obszarze działania Spółki.Dekoniunktura i załamanie się rynku jakie miały miejsce w latach 2000-2002 oraz silnie odczuwalny wzrost działalności konkurencyjnej doprowadził do znacznego zahamowania realizacji zamierzonych celów i w konsekwencji kłopotów finansowych Spółki.

Z uwagi na powyższe, pod koniec 2002 roku, Zgromadzenie Wspólników Spółki podjęło decyzję o zmianie strategii działania Spółki. Podjęto intensywne działania w celu poprawy kondycji Przedsiębiorstwa, Opracowano, uwzględniający sytuację i możliwości Spółki, program naprawczy i zlecono (nowo wybranemu) Zarządowi jego wdrożenie i realizację.

W wyniku tych działań zredukowano, do niezbędnego minimum, stan zatrudnienia oraz zrezygnowano z działalności w obszarach małej rentowności. Kolejnym etapem realizacji programu naprawczego była zmiana miejsca prowadzenia działalności. Uchwałą Zgromadzenia Wspólników, wiosną 2003 roku, przeniesiono Spółkę z Dąbrowy Górniczej do Wieliczki.

Konsekwentna realizacja programu naprawczego pozwoliła na odczuwalną poprawę kondycji jednostki.

Partnerzy
©2001-2024 Sieć Budowlana Sp. z o.o., wszelkie prawa zastrzeżone. · Polityka prywatności RODO