P.B.P. Łęgprzem inwestuje w Ekomas – naszego dostawcę mas szpachlowych

P.B.P. Łęgprzem inwestuje w Ekomas – naszego dostawcę mas szpachlowych

Rynek budowlany | wtorek, 14-03-2023

Ekomas AlwerChem sp. z o.o. sp. k., producent chemii budowlanej z Alwerni podpisał umowę o współpracy strategicznej i kapitałowej z Przedsiębiorstwem Budowlano-Produkcyjnym Łęgprzem sp. z o.o.

Umowa przewiduje m. in. realizację wspólnych projektów, w tym inwestycje zwiększające moce produkcyjne spółki Ekomas oraz prowadzenie prac badawczo-rozwojowych nad nowymi produktami.

Ekomas produkuje wyroby chemii budowlanej od 1995 roku, specjalizuje się w produkcji mas szpachlowych. Jest dostawcą mas szpachlowych do partnerów grupy Sieć Budowlana.pl od połowy 2019 roku. Głównymi produktami spółki są gotowe gładzie polimerowe, w ofercie firmy znajdują się również masy szpachlowe w postaci suchych mieszanek i różnego typu preparaty gruntujące. Produkty są sprzedawane zarówno pod marką własną EKO-MAS, jak i pod markami innych producentów i zagranicznych sieci handlowych. W ostatnich latach spółka rozwinęła sprzedaż na rynkach Unii Europejskiej, posiada trzy zagraniczne przedstawicielstwa: w Niemczech, Belgii i Irlandii.

Przedsiębiorstwo Budowlano-Produkcyjne Łęgprzem w ciągu 34 lat działania osiągnęło pozycję wiodącego generalnego wykonawcy inwestycji budowlanych z Krakowa. Firma realizuje własne inwestycje deweloperskie, prowadzi również działalność inwestycyjną na rynku nieruchomości komercyjnych. Firma posiada bazę specjalistycznego sprzętu budowlanego, wykonuje naprawy i modernizacje żurawi wieżowych. Z kolei Zakład Remontowo-Ślusarski Łęgprzem realizuje procesy specjalistycznego śrutowania, lakierowania oraz obróbki i montażu konstrukcji stalowych. Powstałe w ostatnich latach Centrum Badawczo-Rozwojowe Łęgprzem prowadzi m. in. badania innowacyjnych materiałów budowlanych.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/MasaDobrychMozliwosci