piątek, 29 maj 2020 10:31

Wybierz urządzenie, które spełnia najnowsze Warunki Techniczne WT 2021

Wybierz urządzenie, które spełnia najnowsze Warunki Techniczne WT 2021

 

Przeciwdziałanie zmianom klimatycznym to obecnie jeden z najważniejszych tematów poruszanych przez światowe organizacje. Ogromne znaczenie w walce ze smogiem ma wybór urządzenia grzewczego.

Warto wybrać takie rozwiązanie, które nie wytwarza szkodliwych substancji, spełnia wymogi nowych Warunków Technicznych WT 2021 oraz nie generuje wysokich kosztów eksploatacji.

Główny kierunek polityki klimatycznej Unii Europejskiej to efektywna elektryfikacja ogrzewania, która znacznie ograniczy wysoki poziom CO2 w powietrzu. W związku z tym w 2021 roku zostaną wprowadzone nowe warunki techniczne WT 2021 dla urządzeń grzewczych, co oznacza stopniowy wzrost znaczenia budynków zeroemisyjnych. Główny cel neutralności klimatycznej UE, który ma zostać osiągnięty do 2050 roku to redukcja gazów cieplarnianych do takiego poziomu, z którym będą mogły sobie radzić lasy znajdujące się na terenie krajów wspólnoty. W Polsce powstał Krajowy Plan na rzecz Energii i Klimatu (KPEiK), który umożliwi realizację ambitnych celów klimatycznych do 2030. Jego główne założenia to:

  • systemem Europejskiego Systemu Handlu Emisjami w porównaniu do poziomu w roku 2005,
  • 21-23% udziału OZE w finalnym zużyciu energii brutto uwzględniając: 14% udziału OZE w transporcie oraz roczny wzrost udziału OZE w ciepłownictwie i chłodnictwie o 1,1 pkt. proc. średniorocznie (cel 23% będzie możliwy do osiągnięcia w sytuacji przyznania Polsce dodatkowych środków unijnych, w tym przeznaczonych na sprawiedliwą transformację),
  • wzrost efektywności energetycznej o 23% w porównaniu z prognozami PRIMES2007,
  • redukcję do 56-60% udziału węgla w produkcji energii elektrycznej.

Rozwiązanie idealne, czyli energooszczędna pompa ciepła

Odnawialne źródła energii to najlepsze rozwiązanie, by wyeliminować duże stężenie pyłów zawieszonych i postawić na czyste powietrze. Idealnym urządzeniem przetwarzającym energię odnawialną w ekologiczne ogrzewanie i podgrzewanie ciepłej wody jest pompa ciepła. Pobór energii elektrycznej stanowi jedynie ok. 20%, natomiast pozostała część ciepła dostarczanego do obiektu czerpana jest ze źródeł odnawialnych, czyli jest darmowa. Co ważne, w miejscu eksploatacji urządzenia nie powstają żadne spaliny, zatem nie zanieczyszcza środowiska naturalnego i nie wpływa niekorzystnie na zdrowie mieszkańców. Właściciele domów chcąc ograniczyć zużycie energii elektrycznej pobieranej z sieci w czasie codziennej eksploatacji domu mogą zdecydować się na uzupełnienie instalacji pompy ciepła o panele fotowoltaiczne. Dzięki temu będą mogli korzystać z darmowego, wyprodukowanego przez słońce prądu.

Nowoczesne pompy ciepła nie wymagają specjalistycznej kotłowni, ponieważ system gwarantuje oszczędność miejsca, co pozwala na dowolną aranżację pomieszczenia technicznego. Te standardy spełnia pompa ciepła typu powietrze/woda Alezio M czy Alezio M V200 od marki De Dietrich. Prosta obsługa i energooszczędna konstrukcja gwarantuje 100% satysfakcji. Nowa formuła Alezio M sprawdzi się zarówno zimą, jak i latem w każdym typie zabudowy. To zupełna nowość, gdyż pompa ciepła Alezio M V200 posiada jednostki zewnętrzną i wewnętrzną połączone ze sobą instalacją hydrauliczną, które do montażu nie wymagają uprawnień F-gazowych. To kompaktowe urządzenie, dzięki możliwości podłączenia podgrzewacza zapewnia stały dostęp do ciepłej wody. Pompa ciepła dostosowana jest do programów dotacyjnych: PROSUMENT i Czyste Powietrze.

 

Sieć Budowlana na Facebooku Sieć Budowlana na Twitterze Kanał Sieci Budowlanej na YouTube
Sieć Budowlana.pl Sp. z o.o.
ul. Rzemieślnicza 1, 30-363 Kraków | NIP PL 6793006347

tel.: +48 12 262 92 84, fax.: +48 12 262 92 84
Konto: mBank S.A. oddział Korporacyjny Kraków | PL 83 1140 1081 0000 4266 4600 1001
KRS 0000329195 | Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia XI Wydział Gospodarczy w Krakowie
©2010-2021 SiecBudowlana.pl Wszelkie prawa zastrzeżone
Polityka prywatności | RODO