środa, 18 sierpień 2021 19:11

Jak dobrze wybrać kolor elewacji? Super elewacja Twojego domu

Jak dobrze wybrać kolor elewacji? Super elewacja Twojego domu

Ocieplenie ścian budynku dobrej jakości izolatorem, który zapewni komfort cieplny oraz oszczędność energii to podstawa optymalnej elewacji domu. Jednak fasada to coś więcej niż tylko warstwa ochronna budynku.

To również wizytówka mieszkańców, która wspólnie z projektem domu określa ich styl, gust oraz stosunek do życia. W Stanach Zjednoczonych, Europie i Polsce od lat najpopularniejsze pozostają odcienie bieli i szarości. To najmodniejsze barwy, które doskonale pasują do praktycznie wszystkich budynków. Termo Organika, największy producent styropianu i kompletnego systemu ociepleń dostarcza ponad 250 kolorów najwyższej jakości tynków i farb. W palecie barw posiada kilkadziesiąt najmodniejszych odcieni szarości i bieli.

Odpowiednio dobrane wykończenie elewacji, podkreśla urodę i charakter obiektu. Dlatego wybór koloru elewacji to jedna z kluczowych decyzji, która oddziałuje przez długie lata.

Idealny wybór

Biel i szarość optymalnie integrują się zarówno z tradycyjnymi jak i nowoczesnymi domami, co więcej wydobywają i uwydatniają ich atuty oraz klasę. Optymalne barwy elewacji podkreślają walory architektoniczne budynku, budują pozytywny wizerunek mieszkańców i wzorowo oddziaływają na otoczenie. Chybiony kolor elewacji to niestety spory błąd, za który będziemy płacić latami. Na szczęście w przypadku tynków są dwa kolory, które praktycznie zawsze sprawdzają się idealnie. To biel i szarość w różnych odcieniach. Te barwy są zawsze modne, to klasyka elegancji, która jest ponadczasowa.

- Najpopularniejszym naszym kolorem, który architekci renomowanych pracowni rekomendują do swoich projektów jest kolor: Termo Organika TO-WH003 - mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor ds. technicznych Termo Organiki – Idealnie pasuje do naturalnych kolorów otoczenia, czyli beży, brązów, ale także wyjątkowo dobrze komponuje się wśród innych nietypowych i wyrazistych kolorów, jak np. fiolety. Budynki z naszym kolorem szarości tworzą idealną, reprezentacyjną elewację.

Wizualizacja pod ręką

Przy planowaniu kolorystyki elewacji nie można pozwolić sobie na pomyłki. Jeśli chcemy zdecydować się na inny kolor elewacji niż biały czy szary, to dokonując wyboru powinniśmy wziąć pod uwagę barwę dachu, okien i drzwi. Eksperci rekomendują, by najpierw wybierać kolor elewacji, następnie barwę dachu i pozostałych detali. Oczywiście można odwrotnie, ale pierwsza opcja jest optymalna. Warto przy planowaniu kolorystyki ścian budynku wykorzystać bezpłatny i intuicyjny wizualizer kolorów, który jest dostępny na stronie Termo Organiki: https://termoorganika.pl/wizualizer-kolorow. Wizualizacja koloru elewacji sprawi, że świadomie dobierzemy najbardziej odpowiadające nam barwy. Jest on tak samo intuicyjny, jak wirtualne przymierzalnie ubrań online.

Bezcenna jakość

Super elewacja chroni przed warunkami atmosferycznymi i jest elegancką wizytówką, która podkreśla charakter budynku. Musi być wykonana profesjonalnie i tylko wysokiej jakości materiałami, ponieważ chroni budynek przez długi okres jego użytkowania.

- Tynki Termo Organiki tworzą wyjątkowo odporną ochronę, zarówno przed trudnymi warunkami atmosferycznymi, jak i korozję biologiczną. Tynk silikonowy wykazuje zwiększoną odporność na promieniowanie UV, dzięki czemu kolory niepodatne są na blaknięcie, a dodatkowo tynk silikonowy, dzięki lepszym właściwościom mechanicznym i większej elastyczności od tynku mineralnego, może być stosowany także na podłożach niemineralnych. Nasze farby elewacyjne charakteryzują się bardzo dobrymi właściwościami, m.in. wysoką siłą krycia oraz trwałością, są również wyjątkowo odporne na korozję biologiczną, czyli grzyby czy porosty – mówi Krzysztof Krzemień z Termo Organiki.

Eksperci budowlani rekomendują, aby wszystkie produkty wykorzystywane do wykończenia elewacji domu takie jak: tynki, styropian, kleje, farby były zakupione w kompletnym systemie ociepleń od jednego, renomowanego producenta. Takie rozwiązanie gwarantuje, że wszystkie elementy ze sobą współpracują, tworząc idealną całość.

Sieć Budowlana na Facebooku Sieć Budowlana na Twitterze Kanał Sieci Budowlanej na YouTube
Sieć Budowlana.pl Sp. z o.o.
ul. Rzemieślnicza 1, 30-363 Kraków | NIP PL 6793006347

tel.: +48 12 262 92 84, fax.: +48 12 262 92 84
Konto: mBank S.A. oddział Korporacyjny Kraków | PL 83 1140 1081 0000 4266 4600 1001
KRS 0000329195 | Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia XI Wydział Gospodarczy w Krakowie
©2010-2021 SiecBudowlana.pl Wszelkie prawa zastrzeżone
Polityka prywatności | RODO