Wyszukaj treść

EKOSPEED Sp. z o.o.

ul. Starotargowa 7
63-400 Ostrów Wielkopolski
formworkboard.com
http://deskaszalunkowa.pl/pl/c/Produkty/13
EKOSPEED Sp. z o.o.

Tel. +48 693 122 640

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


O firmie

Przedstawiamy Państwu szybki, sprawny i efektywny fundamentowy system szalunkowy jako podstawa wykonania ław i ścian fundamentowych. Jest to system składający się z deski szalunkowej oraz ramki montażowej przeznaczony do stosowania w wszystkich rodzajach prac fundamentowych.

System zapewnia prostotę, szybkość montażu oraz wykonanie prac już przez posiadana kadrę pracowniczą. Niesamowita łatwość formowania różnych kształtów zapewnia elastyczność deski szalunkowej a różne wymiary ramki montażowej umożliwiają wykonanie najbardziej skomplikowanych form szalunkowych.

Łatwość transportu zapewnia mała waga elementów jak również standardowo dobrany wymiar deski szalunkowej. System umożliwia szybkie i sprawne wykonanie formy służącej do nadania kształtu zaprojektowanym fundamentom w każdych warunkach budowlanych.

Nasz fundamentowy system szalunkowy zgłoszony jest w Urzędzie Patentowym RP pod numerem P.436609 pt. "System konstrukcyjny do wykonywania ław i ścian fundamentowycha, zwłaszcza w systemie szalunków traconych" także w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej Wspólnotowego Wzoru Przemysłoweg pt. "Deska szalunkowa - szkielet" pod numerami: RCD 008032643-0001, RCD 008032643-0002, RCD 008032650-0001, RCD 008032650-0002.

Prosty montaż polega na zamontowaniu ramki montażowej do wykonanych elementów zbrojeń fundamentowych za pomocą druta wiązałkowego lub szybkiemu elektrycznemu spawaniu.

Tak przygotowane elementy zbrojenia z zamontowaną ramką montażową umieszczamy w osiach fundamentowych i łączymy wspólnie zgodnie z projektem budowlanym. Następnie poprzez kotwy umieszczone w osiach fundamentowych mocujemy zbrojenie celem zapobiegania się przesuwania ułożonego zbrojenia.

W przygotowane i ułożone zbrojenia układamy deski szalunkowe zaczepiając je o elementy montażowe, mocując za pomocą klucza montażowego poprzez pręt stalowy ramki montażowej. Następnie za pomocą druta wiązałkowego łączymy wszystkie deski szalunkowe tak aby utworzyły zwarty i mocy szalunek budowlany zgodny z projektem.

Przed przystąpieniem do wylewania betonu należy wykonać obsybke piaskowa do wysokości ¾ deski aby zapobiec rozpieraniu się formy podczas wypełniania betonem lub zastosować klamry spinające z prętów stalowych.

Następnie przy pomocy prostokątnych klamr ścian fundamentowych przystąpić możemy do montażu ścian fundamentowych na określaną wysokość . Istotnym elementem montażu jest zapewnić minimalną odległość pomiędzy klamrami około 40 cm . Wypełnianie wykonanych form ścian wykonujemy stopniowo aby zminimalizować napór mieszanki betonowej . Przed wykonaniem ostatniej warstwy wylewki wykonujemy mechaniczne prostowanie form.

Szalunek wykonany w prezentowanej technologii stanowi już izolację przeciw wilgotnościową ławy fundamentowej jak i ściany fundamentowej poprzez zastosowaną folię jak również jest istotnym dodatkowym wzmocnieniem zbrojeń ponieważ wykonany jest z elementów stalowych.

Film
Partnerzy
©2001-2024 Sieć Budowlana Sp. z o.o., wszelkie prawa zastrzeżone. · Polityka prywatności RODO