Nauka poprzez zabawę z produktami Tikkurila

Nauka poprzez zabawę z produktami Tikkurila

Rynek budowlany | wtorek, 29-08-2017

Wakacje powoli zmierzają ku końcowi, a uczniowie lada moment usłyszą pierwszy lekcyjny dzwonek. Skończy się błogie lenistwo i znów nadejdzie okres nauki. Ale czy ktoś powiedział, że ten czas musi być nudny? Wręcz przeciwnie! Jest wiele wnętrzarskich rozwiązań pozwalających wesprzeć dziecko w edukacji. Malowanie po ścianach? Zawieszanie obrazków bez konieczności wbijania gwoździ, klejenia czy przypinania pinezek? Z Tikkurila to wszystko jest możliwe!

Klimat do czytania

Nierzadko zdarza się, że na naukę i czytanie szkolnych lektur dziecko musi poświęcić kilka godzin dziennie. Jak więc sprawić, by ten czas był przyjemnością, a nie przykrą powinnością? Odrobina fantazji i farby Tikkurila pomogą w stworzeniu w pokoju dziecka miejsca, które będzie sprzyjać edukacji. Może to być na przykład pełen koloru oryginalny przytulny kącik, w którym maluch z całą pewnością odnajdzie pasję czytania.


Raz, dwa, trzy – piszesz Ty!

Kiedy dziecko dostanie do ręki kredki, nagle okazuje się, że rysowanie albo pisanie na kartce może nie wystarczać, by zaprezentować pełen wachlarz twórczych możliwości. I wtedy, ku przerażeniu rodziców, do gry wchodzą… ściany. Na szczęście Tikkurila ma na to sposób! Pomalowanie części pokoju farbą tablicową Tikkurila Liitu sprawi, że pociecha będzie mogła tworzyć niemal bez żadnych ograniczeń. Kolorowa tablica będzie też pomocna w nauce pisania, sprawdzi się jako miejsce do zapisywania notatek czy rozwiązywania matematycznych zadań. Szeroka gama odcieni farby pozwoli na dopasowanie koloru tablicy do wystroju pomieszczenia i preferencji dziecka.


Przyciągające możliwości

Karteczki z notatkami czy fiszki to sprawdzony sposób na naukę dla wzrokowców. By jednak nie fruwały po całym pokoju, warto zorganizować dla nich odpowiednią przestrzeń. Z farbami Tikkurila Magnetic i Tikkurila Optiva można stworzyć kolorową powierzchnię przyciągającą magnesy i wykorzystać ją w nauce. Idealnie sprawdzi się na przykład do zapamiętywania nowych angielskich słówek. Można także połączyć dwie funkcje tablicy i używając farb Tikkurila Magnetic, a następnie Tikkurila Liitu stworzyć przestrzeń magnetyczno-tablicową. Takie rozwiązanie może być przydatne dla całej rodziny, jako miejsce na wiadomości dla domowników. Będzie także łatwym sposobem na wyeksponowanie aktulanej galerii zdjęć.

Farby Tikkurila spełniają najwyższe normy i można je bezpiecznie stosować w pokojach dziecięcych. Więcej informacji o wymienionych produktach z kolekcji Tikkurila Kids Style można znaleźć na stronie, a także w broszurze dostępnej pod tym adresem.

Tagi