Wyszukaj treść
Super inwestycja nie tylko na trudne czasy

Rynek budowlany | środa, 11-05-2022

Super inwestycja nie tylko na trudne czasy

Sezon budowlany rozpędza się z dnia na dzień, niemal jak inflacja. Dlatego już dziś warto podjąć decyzję, by ocieplić dom w tym roku. Eksperci budowlani i inwestycyjni są zgodni - termoizolacja budynku to jedna najlepszych i najpewniejszych inwestycji, gwarantująca w okresie grzewczym oszczędności liczone nawet w tysiącach złotych.

Co istotne, zapewnia komfort cieplny oraz zdrowy mikroklimat wnętrz domu, ciepło zimą i przyjemny chłód latem i to bez klimatyzacji.

Ocieplenie budynków to obecnie europejski standard, który wspiera również polskie państwo ulgą termomodernizacyjną, czy programem Czyste Powietrze.

Zapewnij komfort i oszczędź pieniądze

Na opłacalność inwestycji dodatkowo wpływają stale rosnące ceny energii, które podnoszą koszty ogrzewania. Do niedawna średnie opłaty za ogrzewanie nieocieplanego domu stanowiły nawet 70 procent wszystkich kosztów jego eksploatacji. Teraz ten współczynnik uległ wzrostowi, a budynek nieocieplony lub nieodpowiednio ocieplony notuje około 50-procentowe straty ciepła. Eksperci zalecają wykonanie termoizolacji, najlepiej materiałami o wysokich parametrach jakościowych, pochodzącymi od jednego producenta w kompletnym systemie ociepleń. Tylko takie rozwiązanie w połączeniu z profesjonalnym wykonawstwem, zapewnia optymalną oszczędność energii oraz właściwy mikroklimat w domu. Zastosowanie kompletnego systemu Termonium, który oparty jest na najcieplejszym, grafitowym styropianie Termonium Plus fasada z lambdą 0,031 W/(mK) gwarantuje oszczędności liczone nawet w tysiącach złotych rocznie. Oczywiście płyty styropianowe muszą być odpowiedniej grubości, najlepiej powyżej 15 cm.

-  Pamiętajmy, że ceny prądu, gazu, oleju opałowego, węgla, drewna czy biomasy osiągają nowe rekordy. Dlatego bez względu na to jak ogrzewasz swój dom i tak przepłacisz, jeśli nie ograniczysz zużycia energii poprzez wykonanie skutecznej termoizolacji domu - mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor techniczny Termo Organiki. – Nasz system ociepleń Termonium już w ubiegłym roku stał się hitem sezonu budowlanego. Prawdopodobnie dlatego, że Polacy coraz częściej stawiają na sprawdzoną jakość materiałów, szczególnie gdy budują lub ocieplają dom dla siebie. Wybierają wypróbowane rozwiązania, unikają ryzyka zakupu towarów o wątpliwych parametrach.

Bezwzględnie opłacalna inwestycja

Zastosowanie nawet najbardziej ekonomicznego źródła energii do ocieplenia domu nie zrekompensuje oszczędności, jakie uzyskasz dzięki ociepleniu budynku. Należy mieć na uwadze również fakt, że termo inwestycja redukująca zużycie energii znacząco ogranicza również emisję CO2, co pozytywnie wpływa na środowisko naturalne. Na polskim rynku materiałów termoizolacyjnych niekwestionowanym liderem jakości jest Termo Organika, której styropiany posiadają prestiżowe rekomendacje Instytutu Techniki Budowlanej i jako jedyne przeszły pozytywnie wszystkie 18 kontroli parametrów przeprowadzonych przez Główny Urząd Nadzoru Budowlanego i podległe mu placówki kontrolne (raporty pokontrolne są dostępne tutaj: www.gunb.gov.pl/probki ).

Więcej informacji: www.termoorganika.pl i www.termonium.pl

©2001-2024 Sieć Budowlana Sp. z o.o., wszelkie prawa zastrzeżone. · Polityka prywatności RODO