poniedziałek, 22 listopad 2021 09:58

Ociepl dom, zatroszcz się o zdrowie i komfort bliskich

Ociepl dom, zatroszcz się o zdrowie i komfort bliskich

 

Nadchodząca zima spowoduje, że większość czasu spędzimy w domach, które staną się naszym naturalnym schronieniem przed mrozem i kolejną falą pandemii.

To właśnie dlatego tak ważne jest, by w naszym domowym gnieździe panował zdrowy mikroklimat oraz komfort cieplny, pozytywnie odziaływujący na samopoczucie najbliższych. Co należy zrobić, by środowisko było maksymalnie przyjazne? To proste i realne jeszcze w tym roku. Należy wykonać izolację ścian zewnętrznych, która zapewni właściwą ochronę termiczną budynku, gwarantującą również znaczne oszczędności energii niezbędnej do jego ogrzania.

Nasz rodzinny dom, dzięki najbardziej opłacalnej inwestycji budowlanej, czyli ociepleniu ścian zewnętrznych, staje się przytulnym schronieniem nie tylko na czas zimy i epidemii. W dobrze zaizolowanym termicznie domu komfort cieplny i zdrowy mikroklimat panuje przez cały rok. Nawet w najbardziej gorące dni lata może być w nim przyjemnie chłodno bez działającej klimatyzacji.

 

Szczęście, zdrowie i pieniądze

 

Eksperci i autorytety medyczne od lat podkreślają, że właściwy mikroklimat panujący we wnętrzu domu ma olbrzymi wpływ na dobre samopoczucie mieszkańców. Optymalny dla ludzkiego organizmu mikroklimat domu jest przede wszystkim efektem odpowiedniej temperatury panującej w jego wnętrzu, wilgotności utrzymującej się na właściwym poziomie, jak i jakości powietrza. Na przykład za gorące kaloryfery w nieocieplonych lub źle izolowanych budynkach mogą mieć niebezpieczny wpływ na zdrowie. Jeśli w takich domach instalacja grzewcza pracuje pełną parą powietrze często staje się niebezpiecznie suche, co wraz z unoszącym się kurzem może prowadzić do chorób dróg oddechowych, alergii, itp. Pamiętajmy jednak, że znów zbyt duża wilgotność, spowodowana niską temperaturą, także jest niewskazana dla ludzkiego organizmu. Najważniejsze jest zachowanie odpowiedniego balansu wilgotności i temperatury, który zapewnia optymalna termoizolacja ścian oraz wydajna wentylacja.

- W polskim klimacie w okresie jesienno-zimowym większość czasu spędzamy w naszych domach. Pandemia powoduje, że będziemy w czterech ścianach przebywać jeszcze dłużej, dlatego tak ważne jest zapewnienie właściwego mikroklimatu w jego wnętrzu - mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor techniczny Termo Organiki. – Eksperci są zgodni - tylko dobrze ocieplony dom znacząco ogranicza zużycie energii, jednocześnie zapewniając jego mieszkańcom wysoki komfort cieplny. Zimą jest ciepło, a latem przyjemnie chłodno i to bez ponoszenia wysokich kosztów za ogrzewanie czy klimatyzację. Należy także podkreślić, że kompleksowa termomodernizacja jest również najprostszym sposobem na ograniczenie smogu, a to ma niebagatelny, pozytywny wpływ na środowisko naturalne i zdrowie nas wszystkich.

 

Termoizolacja dla zdrowia i pieniędzy

 

Sezon budowlany z pracami na świeżym powietrzu praktycznie się kończy, jednak wciąż jest szansa na termomodernizację domu jeszcze w tym roku. Musisz jednak działać natychmiast. Jeśli nadal stoisz przed wyborem materiałów izolacyjnych do ocieplenia domu, pamiętaj, że to one w głównej mierze decydują o jakości termomodernizacji i późniejszych profitach z nią związanych. Profesjonalne ocieplenie ścian gwarantuje utrzymanie optymalnej temperatury, ale jest również najbardziej opłacalną inwestycją budowlaną. Straty energii cieplnej budynków w około 1/3 spowodowane są przenikaniem ciepła przez niezabezpieczone termicznie ściany, a więc zimą ciepło ucieka na zewnątrz, a latem przenika do pomieszczeń. Termoizolacja dobrej jakości izolatorem, np. grafitowym styropianem w kompletnym systemie ociepleń TERMONIUM, gwarantuje optymalną ochronę termiczną. Styropian, klej, siatka zbrojąca, grunt, tynk integrują się w systemie, tworząc trwałą i bezpieczną ochronę cieplną budynku, zapewniającą oszczędność pieniędzy na ogrzewanie oraz tak ważny komfort cieplny i zdrowy mikroklimat w jego wnętrzu. Olbrzymią korzyścią termoizolacji ścian zewnętrznych jest zmniejszenie kosztów ogrzewania. Pamiętajmy, że standardowe opłaty za ogrzanie nieocieplonego domu stanowić mogą w ekstremalnych przypadkach do 70 procent pełnych kosztów jego eksploatacji.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.termoorganika.pl, www.termonium.pl

 

Sieć Budowlana na Facebooku Sieć Budowlana na Twitterze Kanał Sieci Budowlanej na YouTube
Sieć Budowlana.pl Sp. z o.o.
ul. Rzemieślnicza 1, 30-363 Kraków | NIP PL 6793006347

tel.: +48 12 262 92 84, fax.: +48 12 262 92 84
Konto: mBank S.A. oddział Korporacyjny Kraków | PL 83 1140 1081 0000 4266 4600 1001
KRS 0000329195 | Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia XI Wydział Gospodarczy w Krakowie
©2010-2021 SiecBudowlana.pl Wszelkie prawa zastrzeżone
Polityka prywatności | RODO