Wyszukaj treść
Klej przezroczysty jak kryształ

Produkty | wtorek, 29-08-2023

Klej przezroczysty jak kryształ

Podczas klejenia i uszczelniania przezroczystych elementów szczególnie istotne są walory wizualne spojenia. Trwały efekt i wysoki poziom estetyczny wykonanych prac zagwarantuje nam klej-uszczelniacz nowej generacji Fix All Crystal marki Soudal.

Szkło często wykorzystywane jest podczas aranżacji nowoczesnych wnętrz. Materiał ten potrafi efektownie rozświetlić pomieszczenie, przydać mu elegancji, a także optycznie je powiększyć. Uszczelnianie, klejenie i montaż elementów wykonanych ze szkła lub innych materiałów przezroczystych wymaga jednak zastosowania odpowiedniego preparatu – jeżeli jego spoina nie będzie transparentna, rezultat prac najprawdopodobniej pozostawi wiele do życzenia pod względem estetycznym. W tego typu sytuacji niezawodnym rozwiązaniem jest klej-uszczelniacz pistoletowy Fix All Crystal, który charakteryzuje się całkowitą przejrzystością.

Fix All Crystal firmy Soudal powstał na bazie polimerów hybrydowych SMX, jest trwale elastyczny, mocno i szybko wiąże, a także ma perfekcyjną przyczepność do niemal wszystkich materiałów. Ponadto jest neutralny chemicznie i nie reaguje z podłożem, wykazuje odporność na wpływy atmosferyczne oraz niewrażliwość na działanie wilgoci, grzybów i pleśni.

W konsekwencji klei i uszczelnia praktycznie w każdych warunkach, z powodzeniem może być stosowany w pomieszczeniach sanitarnych i jest odpowiedni zarówno do zastosowań wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

Ze względu na swoją absolutną transparentność Fix All Crystal idealnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie potrzebna jest niewidzialna spoina, np. podczas uszczelniania szklanego blatu kuchennego i kabiny prysznicowej, czy też przy montażu ściennych półek wykonanych z przezroczystych materiałów.

Co więcej, Fix All Crystal spełnia wysokie standardy ekologiczne i jest przyjazny dla środowiska naturalnego. Charakteryzuje się minimalną emisją lotnych związków organicznych (co potwierdza certyfikat Emicode EC1 Plus) oraz oferowany jest w kartuszach wyprodukowanych z tworzywa PCR, czyli materiału pochodzącego z odzysku, który można wielokrotnie przetwarzać.

©2001-2024 Sieć Budowlana Sp. z o.o., wszelkie prawa zastrzeżone. · Polityka prywatności RODO