Wyszukaj treść
Jak wykorzystać łuki we wnętrzach?

Porady | czwartek, 25-01-2024

Jak wykorzystać łuki we wnętrzach?

Cieszące się popularnością w ostatnich latach obłości nadal pozostają na liście najgorętszych wnętrzarskich trendów.

Na fali zainteresowania krągłościami w świecie designu uznanie zyskują też łuki. Nawiązujący do paryskich arkad motyw wydobywa szyk domowej aranżacji i w wielkim stylu podkręca urok wnętrza.

Znane już w starożytnym Rzymie łuki świetnie odnajdują się dziś w aranżacji wnętrz. Oddają hołd estetyce minionych lat, a jednocześnie wprowadzają do domu wyjątkowy klimat i energię. Wzbogacą nienarzucające się, inspirowane naturą wnętrze, łącząc wdzięcznie klasykę art deco ze skandynawską prostotą. Wygięta drewniana listwa zamontowana w arkadowym przejściu będzie współgrać z wykonanymi z tego samego surowca panelami i kuchennym blatem, a jasna ściana pomalowana farbą Dekoral Łazienka & Kuchnia w tonacji Caffe latte ze spokojem wypełni przestrzeń dyskretną elegancją.

Ozdobna wnęka w kształcie łuku sama w sobie stanowi nietuzinkowy akcent we wnętrzu. Pomalowana w kolorze ściany na wyrazisty odcień, np. Bajkowy róż z palety Dekoral Moc Koloru, wprowadzi oryginalny trójwymiar. Okrągły puf oraz owalny stolik kawowy będą ze smakiem harmonizować z półkolistą arkadą. Miękka, zielona sofa i kolorowe lastryko na podłodze pozwolą mocniej wybrzmieć ożywczym barwom w pomieszczeniu.

Wykusz w formie arkady można zagospodarować na gustowny regał. Kilka półek wraz z designerskimi detalami wystarczy, by otrzymać niebanalny efekt. Stonowana dekoracja w postaci ściany pokrytej farbą Dekoral Effect 3in1 w odcieniu Delikatny szary pięknie wyeksponuje ten charakterystyczny fragment wnętrza, a fotel o nietypowym kształcie podbije nieszablonowość wystroju.

Więcej pomysłów na efektowne aranżacje znajduje się na stronie https://www.dekoral.pl/inspiracje/

©2001-2024 Sieć Budowlana Sp. z o.o., wszelkie prawa zastrzeżone. · Polityka prywatności RODO