Maxymalnie mocne i optymalnie gładkie

Maxymalnie mocne i optymalnie gładkie

Rynek budowlany | czwartek, 25-11-2021

Remont spędza sen z powiek każdego inwestora. Sam projekt nie przysparza tyle stresu, ile znalezienie odpowiednich jakościowo produktów, pozwalających na długotrwałe użytkowanie pomieszczeń. Jakie produkty wybrać, żeby efekt nas zachwycił?

Większość remontów wiąże się ze stosowaniem mieszanek gipsowych. Niezbędne są one zarówno do wykonywania drobnych napraw na ścianach czy wygładzania powierzchni, jak i do wykańczania pomieszczeń, w których zostały wykorzystane płyty gipsowo-kartonowe.

Produktem, który doskonale sprawdzi się do wyrównywania ścian, uzupełniania ubytków, pęknięć czy rys oraz do spoinowania płyt gipsowo-kartonowych, jest beztaśmowy gips szpachlowy Nida Max. Jest to wzmocniony gips szpachlowy, który może być stosowany wewnątrz pomieszczeń na powierzchniach mineralnych, tzn. tynkach gipsowych, cementowo-wapiennych, gładkich powierzchniach betonowych itp.

Jeśli prace remontowe mają szerszy zakres, Nida Max może być także wykorzystany do osadzania narożników oraz puszek instalacyjnych.

Zaletą tego produktu jest przede wszystkim odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Jeśli konieczne jest uzyskanie twardego i odpornego podłoża pod gładź, wówczas Nida Max będzie doskonałą odpowiedzią na nasze potrzeby.

Podczas wykonywania prac remontowych zdarzają się kłopoty z dostępem do bieżącej wody, która jest niezbędna do oczyszczenia narzędzi przed urabianiem mieszanki.

Jest to bardzo istotne, ponieważ każde zanieczyszczenie, które pojawi się na pacy lub w wodzie, może wejść w silną reakcję chemiczną i sprawić, że właściwości produktu, takie jak przyczepność, wytrzymałość lub czas wiązania, zostaną utracone.

Dużą zaletą Nida Max jest to, że jest to produkt odporny na brudne narzędzia. Nawet w sytuacji, w której wykonawca nie oczyści pacy lub wiadra, produkt utrzyma stabilny czas wiązania na poziomie 65 minut.

Jest to ważna cecha, wyróżniająca go spośród wszystkich gipsów dostępnych na rynku.

Więcej na stronie producenta →