FEEL THE COLOR

FEEL THE COLOR

Rynek budowlany | poniedziałek, 25-04-2022

Malowanie fotokatalityczne: cenny sojusznik w codziennej walce z zanieczyszczeniami i oszczędnościami.

Gradiente active matowa farba wodna do wnętrz. Antybakteryjna, samoczyszcząca, antypleśniowa, fotokatalityczna farba wodna do użytku wewnętrznego, która dzięki swojemu składowi spełnia podwójną funkcję.

Ze względu na swoje działanie oczyszczające i odkażające, Gradiente Active nadaje się do stosowania w miejscach publicznych i bardzo uczęszczanych miejscach prywatnych, gdzie skuteczna i ciągła wymiana powietrza nie jest możliwa. Odkażające i długotrwałe działanie fotokatalityczne, przeciw zanieczyszczeniom, ponieważ wykorzystuje fotokatalityczne działanie nanocząsteczkowego dwutlenku tytanu, który aktywowany światłem sprzyja rozkładowi szkodliwych substancji, zapobiegając ich gromadzeniu się i przekształcaniu w substancje nieszkodliwe. Proces ten zapobiega również przywieraniu brudu z zanieczyszczeń do obrabianych powierzchni, dzięki czemu ściana pozostaje biała i czysta przez dłuższy czas Gradiente Active został opracowany do pracy przy pośrednim świetle słonecznym i sztucznym świetle.

Antybakteryjny na pleśnie, drobnoustroje i bakterie: dzięki działaniu fotokatalitycznemu i zawartemu w nim dodatkowi przeciwdziała namnażaniu się pleśni, drobnoustrojów i bakterii, zapobiegając w ten sposób powstawaniu nieprzyjemnych zapachów.

Ze względu na swoje działanie oczyszczające i odkażające, Gradiente Active nadaje się do stosowania w miejscach publicznych i bardzo uczęszczanych miejscach prywatnych, gdzie skuteczna i ciągła wymiana powietrza nie jest możliwa. Przeciw zanieczyszczeniom, odkażające i długotrwałe działanie fotokatalityczne.

Dzisiejszy świat rozpoczął proces podnoszenia świadomości w kwestii zanieczyszczenia powietrza: problem jakości powietrza to temat, o którym słyszymy każdego dnia. Generalnie mówiąc o zanieczyszczeniu powietrza, myśli się o ruchu ulicznym w dużych miastach, smogu wytwarzanym przez samochody i duże ciężarówki. Wbrew powszechnemu przekonaniu, wkład ogrzewania mieszkań w zanieczyszczenie powietrza w naszych miastach jest bliski, a nawet wyższy od sektora transportu. Wszystko to ma negatywny wpływ na jakość powietrza, którym wszyscy oddychamy, nie tylko na zewnątrz, ale także w środowisku, w którym spędzamy około 80% naszego dnia. Stężenie drobnego pyłu i zanieczyszczeń może wynosić do pięć razy wyższy w powietrzu wewnętrznym, ponieważ zanieczyszczenia zewnętrzne są wychwytywane i gromadzą się w pomieszczeniach. Specjalne puste w środku mikrosfery, z którymi jest skomponowany, dają mu zdolność pochłaniania fal dźwiękowych, niski współczynnik przenikania ciepła, a poprzez poprawę izolacyjności zapewniają niską różnicę temperatur między pomalowanej powierzchni i powietrza, z eliminacją kondensacji nawet w środowiskach o wysokim stężeniu pary wodnej, takich jak kuchnie czy łazienki. Dodatkowo, jest środkiem grzybobójczym, aby zapewnić odporność na atak pleśni w ścianie skuteczny przeciwko różnym gatunkom i nierozpuszczalny w wodzie, cecha, która pomaga utrzymać leczoną powierzchnię w niezmienionej i nienaruszonej formie przez długi czas Aby zapewnić konkretną odpowiedź, badania CAP Arreghini wykorzystały nanotechnologię do stworzenia rozwiązań zdolnych do poprawy jakości powietrza poprzez opracowanie Gradiente Active, która dzięki swojemu składowi spełnia podwójną funkcję: termoizolacyjną i antybakteryjną.

Więcej informacji na stronie: https://caparreghini.pl