Ursa Polska

www.ursa.pl
Ursa Polska

O firmie

Izolacja dla lepszego jutra

Firma URSA Polska Sp. z o.o. (dawniej Pfleiderer Technika Izolacyjna) istnieje na rynku polskim od 15 lutego1997 roku.

Na początku biuro mieściło się w Piastowie pod Warszawą, a produkty były importowane z Niemiec i bezpośrednio dostarczane do Klientów.

Zakład produkcyjny w Dąbrowie Górniczej powstawał od kwietnia 1998 do sierpnia 1999 roku. Po jego ukończeniu ruszyła produkcja materiałów izolacyjnych pod marką URSA w Polsce.

Od dnia 3.07.2003 nazwa spółki wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego i stosowana w obrocie prawnym brzmi: URSA Polska Sp. z o.o. Biuro Handlowe mieści się w Warszawie.

Firma URSA powstała w 2002 roku jako spółka-córka hiszpańskiego koncernu URALITA GROUP - firmy powstałej w 1907 roku, obecnie notowanej na giełdzie i zarejestrowanej w Madrycie. URALITA GROUP to 40 przedsiębiorstw produkcyjnych w 39 krajach, których łączna sprzedaż w 2008 roku wyniosła ponad 1miliard euro. Działalność, skupiona obecne głównie na rynku europejskim, obejmuje cztery grupy materiałów budowlanych oraz grupę wyrobów chemicznych. Dzięki swoim dobrze znanym markom URALITA zajmuje pierwsze lub drugie miejsce na rynku hiszpańskim.

URSA wyłoniła się z firmy Pfleiderer, jako odrębna jednostka wytwarzająca materiały izolacyjne i natychmiast została przejęta. W 1991 roku firma postanowiła rozszerzyć swoją ofertę o materiały izolacyjne. Pierwszym krokiem było przejęcie producenta materiałów Held Dämmstofftechnik GmbH w Wesel oraz stowarzyszonej firmy inżynieryjnej Mehr + Held GmbH. W 1992 roku firma uruchomiła swoją pierwszą zagraniczną placówkę - dzięki przejęciu firmy Novoterm w Słowenii. W 1993 roku nastapiło przejęcie belgijskiej firmy Isoglass w Desselgem oraz uruchomienie drugiego przedsiębiorstwa w Niemczech, w Delitzsch. W 1994 roku powstała kolejna inwestycja w Europie Wschodniej - dzięki przejęciu i restrukturyzacji przedsiębiorstwa w miejscowości Tchudovo w Rosji. Rok 1999 przyniósł rozpoczęcie produkcji w Dąbrowie Górniczej. W tym samym roku zwiększono produkcję w oddziale belgijskim w Desselgem oraz zakupiono fabrykę wełny mineralnej Detlev Rave w Hamburgu. W 2001 roku o ten nowy produkt poszerzono również produkcję w Dąbrowie Górniczej. W roku 2002 w analogiczny sposób poszerzono produkcję w Rosji oraz dodatkowo uruchomiono kolejne przedsiębiorstwo produkcyjne w Rosji.

Obecnie URSA to 14 przedsiębiorstw produkcyjnych w 10 krajach, których łączna sprzedaż w 2008 roku wyniosła ponad 508 milionów euro.

  • Lider rynku XPS we Francji i Hiszpanii.
  • Lider rynku wełny szklanej na Bałkanach i w Rosji.
  • Drugi producent wełny szklanej w Europie.
  • Drugi producent XPS w Europie.