Abakon HB Sp. z o.o.

ul. Wyzwolenia 49a
43-300 Bielska Biała
www.abakon.com
Abakon HB Sp. z o.o.

Tel. +48 693 904 111

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


O firmie

Swoją przygodę z keramzytem rozpoczęliśmy w 2002 roku. Początkowo naszą siedzibą było niewielkie biuro przy Placu Wolności w Bielsku- Białej. Zaczynaliśmy jako niewielka firma działająca na rynku lokalnym. Budowaliśmy domy w Bielsku- Białej i okolicach, realizując około 40-60 domów rocznie. Jako pierwsi w tej części Polski zainicjowaliśmy budowę domów w technologii prefabrykatów keramzytowych, która z biegiem lat zyskała dużą popularność i cieszy się coraz większy uznaniem.

 

Z biegiem czasu rozszerzyliśmy zasięg prowadzenia prac budowlanych na całe województwo śląskie, a następnie na Małopolskę. W wyniku tych działań otwarte zostały zamiejscowe Oddziały Abakon w Katowicach oraz w Krakowie.

W 2012 nastąpił kolejny ważny krok w rozwoju firmy. Właśnie wtedy jako niezależny byt zaczął funkcjonować Magazyn Materiałów Budowlanych Abakon.
Dwa lata później przenieśliśmy się do nowej, większej siedziby w Bielsku-Białej, przy ul. Wyzwolenia 49 A, gdzie pracujemy do dziś. To właśnie tutaj powstała przestrzeń do swobodnej pracy wszystkich działów, które systematycznie się powiększają. Uwzględnione zostało również miejsce do spotkań z naszymi Klientami.
Wraz z dynamicznym rozwojem firmy, powstały kolejne biura: we Wrocławiu, Kędzierzynie-Koźlu, Warszawie, a także w czeskiej Ostravie. Wraz z powiększeniem obszaru działalności znacznie wzrosła ilość realizowanych budów w skali roku. W 2020 roku było ich średnio już 150!
Miniony rok obfitował także w rozwój lokalnych Biur Obsługi klienta. Teraz możemy być jeszcze bliżej Was – znajdziecie nas również w Cieszynie, Oświęcimiu, Rzeszowie i Pszczynie.

Tak w skrócie wygląda historia firmy Abakon.

 

Oferta

Czym się zajmujemy?

Naszym znakiem rozpoznawczym jest budowa domów w technologii prefabrykatów keramzytowych. Dzięki niej dom może być gotowy nawet w 3 miesiące od wbicia pierwszej łopaty. Zanim to nastąpi, zajmujemy się wszelkimi formalnościami związanymi z budową, m.in. uzyskaniem pozwolenia na budowę. Nasza oferta obejmuje również pomoc doradcy finansowego w otrzymaniu kredytu oraz wsparcie dedykowanego opiekuna, który towarzyszy Inwestorowi na każdym etapie budowy.

Budujemy kompleksowo oraz w systemie gospodarczym!

Sprawdź, co zyskujesz, wybierając budowę z Abakonem!