LAKMA

Strona www.lakma.pl


O firmie

LAKMA jest jednym z największych polskich producentów w wybranych gałęziach chemii budowlanej oraz gospodarczej. Szybkie reagowanie na nowe potrzeby rynku zapewnia firmie możliwości dynamicznego rozwoju.

Misja
Jesteśmy innowacyjną firmą, której filozofią jest dostarczanie Klientom nowoczesnych rozwiązań dzięki markowym produktom będących w zgodzie z najwyższymi standardami jakości, bezpieczeństwa oraz ekologii. Tworzymy dla Was już ponad 25 lat

Wizja
Chcemy być rozpoznawaną, liczącą się w branży Firmą, dostarczającą innowacyjnych produktów, spełniających wysokie wymagania Klientów. Realizujemy ten cel dzięki stabilnej, stale rozwijającej się, innowacyjnej kadrze i najnowszym technologiom. Zaufanie do nas budujemy dzięki przenikaniu się tradycji z nowoczesnością i dynamiki z odpowiedzialnością.

O firmie
LAKMA oferuje klientom wyroby wysokiej jakości spełniające europejskie normy, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo konkurencyjnych cen. Firmę cechuje bardzo duża elastyczność w zaspokajaniu indywidualnych potrzeb klientów.
W działalności badawczo - rozwojowej LAKMA ściśle współpracuje z renomowanymi zachodnimi koncernami chemicznymi co gwarantuje bardzo wysoką jakość wdrażanych wyrobów.
Rozbudowana sieć sprzedaży, którą stanowią niezależne Punkty Dystrybucji oraz hurtownie patronackie zapewnia klientom pełną, szybką i terminową dostawę zamawianych wyrobów.
LAKMA oprócz skutecznej sprzedaży swoich wyrobów na terenie kraju, prowadzi również działalność handlową w całej Europie, a także w Ameryce Północnej i Azji.
Firma specjalizuje się w produkcji wyrobów zaliczanych do chemii budowlanej. W swojej ofercie posiada grupy produktowe takie jak:

  • systemy ociepleń (kleje, tynki, farby, grunty);
  • wyroby do ochrony i dekoracji drewna (impregnaty, lakiery, emalie, kleje);
  • wyroby do ochrony i dekoracji betonu i podłoży mineralnych (farby, grunty, impregnaty);
  • wyroby do ekskluzywnej dekoracji (farby dekoracyjne, stiuki, trawertyny, masy dekoracyjne);
  • uszczelniacze (silikony, kleje, akryle, piany poliuretanowe);
  • rozwiązania dla przemysłu (silikony, farby, lakiery, impregnaty)

Grupa Lakma
Lakmę Grupę tworzą społki LAKMA SAT, LAKMA STREFA, LAKMA Sp. z o.o. oraz POLLENA ASTRA. Na rynku polskim są wiodącymi producentami wyrobów chemii budowlanej, gospodarczej i przemysłowej. Współpraca między podmiotami Grupy pozwala osiągnąć synergię w rożnych obszarach biznesowych, szczególnie w obszarze zarządzania, marketingu, badawczo-rozwojowym, logistycznym, zaopatrzeniowych, a także dystrybucyjnym. W ramach Grupy, firma LAKMA SAT Sp. z o.o. jest samodzielnym podmiotem gospodarczym, posiadającym rzeczowe zasoby majątkowe i finansowe do realizacji działalności gospodarczej.

Historia
Historia firmy rozpoczęła się w 1988 roku. Początkowo LAKMA zajmowała się wytwarzaniem maszyn do produkcji lakierów i farb, aż w 1993 roku przekształciła się w samodzielnego producenta wybranych produktów z branży chemii budowlanej.
Dzięki innowacyjności, która zawsze była na pierwszym miejscu, nastąpił bardzo szybki rozwój firmy. W krótkim czasie LAKMA rozpoczęła produkcję silikonów i klejów montażowych, a następnie tynków i farb dekoracyjnych. Sfera budowlana nie była jedyną branżą, w której rozwijała się firma. W międzyczasie LAKMA uruchomiła również część produkującą chemię gospodarczą, która obecnie funkcjonuje, jako wydzielony, niezależny podmiot gospodarczy LAKMA STREFA Sp. z o.o. Klientom znana jest głównie z odnoszącej ogromne sukcesy na rynku marki SIDOLUX.
Dziś LAKMA to grupa, którą tworzą spółki LAKMA SAT, LAKMA STREFA, LAKMA Sp. z o.o. oraz POLLENA ASTRA. Poszczególne spółki dysponują własnym zapleczem produkcyjnym, badawczo-rozwojowym, marketingowym, dystrybucyjnym i logistycznym.

Nagrody
Dewizą firmy LAKMA jest hasło “Power of innovation”. To właśnie dzięki innowacyjnym rozwiązaniom firma stale zdobywa nagrody i wyróżnienia zarówno za produkty jak i sposób ich zastosowania. Z pośród wielu przyznanych nam nagród, szczególnie ważną pozycję zajmuje ta, przyznana przez Instytut Nauk Ekonomicznych PAN oraz Sieć Naukową MSN, za innowacyjne rozwiązania. Firma została oceniona pod względem innowacyjności rynkowej, procesowej, nakładów na innowacyjność, patentów i kontraktów europejskich uzyskując tym samym wysoką ocenę NCCNB w systemie 5A.

Sieć Budowlana.pl Sp. z o.o.
ul. Rzemieślnicza 1, 30-363 Kraków | NIP PL 6793006347

tel.: +48 12 262 92 84, fax.: +48 12 262 92 84
Konto: mBank S.A. oddział Korporacyjny Kraków | PL 83 1140 1081 0000 4266 4600 1001
KRS 0000329195 | Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia XI Wydział Gospodarczy w Krakowie
©2010-2017 siecbudowlana.pl Wszelkie prawa zastrzeżone