Katalog produktów

Termo Organika - blog

Nakręć się na czarne kropki z Termo Organiką

13 lipca wystartował wakacyjny konkurs filmowy Termo Organiki. Największy producent styropianu w Polsce, jako organizator konkursu nie stawia żadnych ograniczeń, co do formy dzieła. Wymogiem jest wyeksponowany motyw czarnych kropek, pozytywny przekaz nawiązujący do sloganu firmy: „Myśl ciepło” oraz nieprzekraczalny 60-sekundowy czas trwania filmu.

Złota Budowlana Marka Roku 2017 dla Termo Organiki

Najwyższe nagrody Budowlanej Marki Roku w kategorii styropianowych materiałów termoizolacyjnych oraz kompleksowego systemu ociepleń zdobyła Termo Organika. To kolejny rok z rzędu kiedy zarówno system, jak i styropian, zostały wyróżnione złotą statuetką. Prestiżowe wyróżnienia są wynikiem niezależnych, ogólnopolskich badań przeprowadzonych na próbie ponad 2000 firm wykonawczych.

Omenaa Mensah buduje nowoczesne, energooszczędne osiedle w Trójmieście

Ambasadorka marki Termo Organika została udziałowcem energooszczędnego osiedla "Osada Borkowo" w Trójmieście, którego budowa właśnie się rozpoczęła. Część dochodu z tej inwestycji zostanie przekazana na budowę szkoły w Ghanie. Inwestycja od fundamentów aż po dach zostanie ocieplona Kompletnym Systemem Ociepleń Termo Organiki, największego producenta styropianu.

Konsumencki Lider Jakości 2017 dla Termo Organiki

Największy producent styropianu oraz kompletnego systemu ociepleń szósty raz z rzędu zdobył pierwsze miejsce w kategorii "Producenci styropianu" w ogólnopolskim programie Konsumencki Lider Jakości. Wyniki najnowszej edycji potwierdzają przewagę produktów Termo Organiki nad konkurencją, zwłaszcza w zakresie jakości wyrobów.

Prosty sposób na ograniczenie smogu - biznes i nauka razem dla czystego powietrza

Termo Organika oraz Politechnika Warszawska podpisały list intencyjny dotyczący współpracy na rzecz budownictwa energooszczędnego oraz technologii wpływających na ochronę środowiska naturalnego poprzez ograniczenie zużycia energii niezbędnej do ogrzania budynków.

Omenaa Mensah rozpoczęła budowę szkoły w Ghanie!

Omenaa  Mensah, inicjatorka i pomysłodawczyni projektu właśnie wróciła z Ghany, gdzie oficjalnie wmurowano kamień węgielny pod budowę szkoły dla najbiedniejszych dzieci ulicy.

Omenaa Mensah pomalowała dom dziecka. Myśl: Ciepło

Gwiazda wspólnie z pracownikami Termo Organiki pomalowała pomieszczenia krakowskiego ośrodka dla małych dzieci, któremu od ponad dekady pomaga największy producent styropianu oraz kompletnego systemu ociepleń. To kolejna wspólna akcja prospołeczna lidera rynku ociepleń i jego ambasadorki.

Termo Organika - więcej niż lider produkcji styropianu

Bal karnawałowy w mieleckim Ośrodku Rehabilitacyjno-Wychowawczym

Największy polski producent styropianu od początku swojej działalności, czyli już od 15 lat, nieustannie pracuje nad jakością i innowacyjnością produktów. Tworzy nowe rodzaje styropianów, nowoczesne standardy, w końcu własny kompletny system ociepleń, a wszystko po to, by sprostać najbardziej wymagającym oczekiwaniom klientów. Polityka firmy wybiega jednak również daleko poza obszar produktowy.

Termo Organika najczęściej kojarzona jest z Dalmatyńczykiem, nowatorskim styropianem w czarne kropki, wysoką jakością produktów, potwierdzoną m.in. prestiżowymi rekomendacjami Instytutu Techniki Budowlanej oraz własnym systemem ociepleń. Warto również wiedzieć, że firma przy okazji swojej statutowej działalności z sukcesem działa prospołecznie promując m.in. energooszczędne budownictwo, młodą sztukę i jej twórców, czy w końcu wspomagając najbardziej potrzebujących.

Dla architektów - paleta kolorów

Dla architektów - paleta kolorów

Piękno elewacji budynku to kombinacja odpowiednio skonfigurowanych komponentów systemu, struktur, rodzajów tynków ale również prawidłowo dobranych kolorów.

Z myślą o architektach oraz ich potrzebach przygotowaliśmy bibliotekę kolorów do programu AutoCAD, która pozwoli w łatwy sposób znaleźć dostosowane do Państwa potrzeb rozwiązania. W bibliotece znajdują się materiały ułatwiające wybór koloru farby i tynku przeznaczonego na elewację.

 

Porządki i remont zamiast wypoczynku

Wiosenne porządki,  malowanie, a może coś więcej?

Majowy weekend z pędzlem w dłoni?

Wielu Polaków zamiast na zielonej trawce wykorzysta długi weekend by dokonać zmian w swoich domach i mieszkaniach, a wszystko po to by przebywanie w nich było przyjemne i komfortowe. Niektórym z nas wystarczą tylko gruntowne porządki lub niewielki remont, ale część z nas rozpocznie nawet znaczące prace remontowo- budowlane.

Wiosenny weekend to idealny czas zarówno na wspaniałą majówkę jak i na wykonanie niezbędnych prac porządkowo - remontowych, szczególnie dla tych, którzy po zimie nie mieli jeszcze czasu tego zrobić. Niekiedy wystarczą tylko drobne prace, np. malowanie ścian by odświeżyć cztery kąty i nadać im nowej energii. Czasami jednak by mieszkać komfortowo nie wystarczy tylko zwykłe odświeżenie ścian nowym kolorem farby. Z pewnością właściciele nieocieplonych domów podsumowując koszty ogrzewania ostatniej zimy zdecydują się na wykonanie popularnej termomodernizacji. Pamiętajmy, przed podjęciem jakichkolwiek kroków związanych z remontem, należy się do niego dobrze przygotować.