Katalog produktów

ROCKWOOL Polska - blog

TECLIT – przełomowy system do instalacji chłodniczych od ROCKWOOL

ROCKWOOL POLSKA SP. Z O.O.

Wybór odpowiedniej izolacji termicznej wpływa na stopień efektywności energetycznej i bezpieczeństwo budynku. Szczególnym elementem, który wymaga specjalistycznego zabezpieczenia są instalacje zimne – od rur z zimną wodą, po systemy klimatyzacyjne i wentylacyjne.

ROCKWOOL mocno stawia na Polskę

ROCKWOOL POLSKA SP. Z O.O.

Lider produkcji materiałów izolacyjnych z wełny skalnej planuje kolejne inwestycje w infrastrukturę przemysłową w Polsce. ROCKWOOL rozwija jednak nie tylko fabryki w kraju, ale także otworzył niedawno w Poznaniu centrum kompetencyjne dla całej Grupy. Polska jest dla producenta ważnym rynkiem, z dużym potencjałem wzrostu oraz dogodnym położeniem geograficznym, ułatwiającym prowadzenie działalności eksportowej.

ROCKWOOL Budowlaną Marką Roku 2017

ROCKWOOL POLSKA SP. Z O.O.

Doświadczeni fachowcy z całego kraju już orzekli – tytuł Budowlanej Marki Roku po raz 12 w rękach ROCKWOOL za jakość i nowatorskie podejście! – Na tym nie poprzestaniemy – komentuje Łukasz Glapa.

ROCKWOOL dla domu – ciepło w nowej odsłonie i atrakcyjne nagrody!

ROCKWOOL POLSKA SP. Z O.O.

Myśląc o budowie domu, kupując projekt lub planując sam proces, nie możemy zapominać o ociepleniu, wykonanym z wysokiej jakości materiałów. Wystartowała promocja ROCKWOOL, w której ocieplający dom mogą otrzymać rabat na zakup zestawu startowego Danfoss Link oraz ramę izolacyjną VELUX BDX gratis.

ROCKWOOL przyłącza się do działań na rzecz zrównoważonego rozwoju

ROCKWOOL POLSKA SP. Z O.O.

Grupa ROCKWOOL opublikowała raport „Rising to the Challenge”, w którym skupiła się na tym, w jaki sposób firma mogłaby zwiększyć swe zaangażowanie na rzecz harmonijnego, zrównoważonego rozwoju. Raport przedstawia wewnętrzne cele, jakie postawiła przed sobą firma, producent wełny skalnej, które ma zamiar zrealizować do 2030 roku, doskonaląc procesy produkcyjne w taki sposób, by zmniejszyć zużycie wody oraz zwiększyć efektywność energetyczną.

Wełna skalna ROCKWOOL – optymalne rozwiązanie do ocieplenia poddasza użytkowego

ROCKWOOL POLSKA SP. Z O.O.

Ocieplenie poddasza może być szybkie i łatwe, należy jednak pamiętać o pewnych kluczowych krokach, które należy wykonać, w zależności od typu pokrycia dachowego lub poddasza. Produkty izolacyjne do poddaszy powinny cechować się odpowiednią gęstością, sprężystością, a także odpornością na ogień, aby chronić drewniane elementy konstrukcji dachowej.

System ROCKTECT – aktywna paroizolacja od firmy ROCKWOOL

Energooszczędność na wymiar

Większość właścicieli domów decyduje się na aranżację poddaszy na pomieszczenia użytkowe. Coraz częściej zwracają uwagę na mikroklimat panujący we wnętrzach, na który duży wpływ ma wilgotność powietrza.

Błędy popełniane przy modernizacji domu, przez które nie uzyskujemy oczekiwanych oszczędności

Energooszczędność na wymiar

Sezon remontów trwa w pełni. Decyzja o przeprowadzeniu modernizacji podyktowana jest często chęcią ograniczenia kosztów związanych z utrzymaniem domu.

Zanim rozpocznie się prawdziwe lato zabezpiecz swój dom i domowników przed upałem!

ROCKWOOL POLSKA SP. Z O.O.

Lato i wakacje w pełni, a wkrótce pojawią się również upały. Co jednak, gdy przyjemna aura na zewnątrz zmienia się w upał wewnątrz domu? Gdzie wtedy uciekać? Jest jednak na to lekarstwo. Odpowiedzią na żar z nieba może być izolacja termiczna poddasza, która zabezpieczy dach przed nadmiernym nagrzewaniem się, a mieszkańcom zapewni komfort termiczny przez całe lato i zimę. Warto pomyśleć o tym już teraz, żeby przygotować się jeszcze przed największymi upałami.

ROCKWOOL z nowoczesną linią produkcyjną w Cigacicach

ROCKWOOL POLSKA SP. Z O.O.

Lider produkcji materiałów izolacyjnych z wełny skalnej, od 23 lat operujący z Cigacic k. Zielonej Góry, zakończył inwestycję wartą 330 mln złotych. Nowa linia produkcyjna pozwoli na uzyskanie lepszych parametrów jakościowych produktów, większą wydajność i jeszcze wyższą ochronę środowiska – wdrożenie nowej technologii produkcji wełny skalnej. ROCKWOOL należy do 5 największych firm w regionie i jest jednym z największych pracodawców w lubuskim.